Lukaku doneo bod Belgiji, Maltešani šokirali Slovake

FIFA World Cup 27. mar 202122:38 0 komentara
Romelu Lukaku, fudbalska reprezentacija Belgije
REUTERS/David W Cerny

Fudbalske reprezentacije Češke i Belgije odigrale su 1:1 u Pragu u 2. kolu grupe E kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022.

Česi i Belgijanci su na vrhu tabele sa po četiri boda iz dve utakmice, sipred Belorusije koja ima tri i meč manje. Vels i Estonija su bez bodova.

Domaći su poveli u 50. minutu golom igrača Slavije Lukaša Provoda u 50. minutu, a izjednačio je deset minuta kasnije Romelu Lukaku.

Belgijanci su imali su loptu u posedu 59 odsto, ali i udarac manje u okvir gola od protivnika (5-4).

Malta je u Trnavi iznenadila Slovačku i osvojila bod – 2:2.

Gosti su posle 20 minuta igre vodili sa 2:0. Strelci za ostrvljane bili su Luk Gambin u Aleksander Satarijano i Maltešani su do odlaska na odmor uspeli da sačuvaju svoju mrežu.

Selektor Slovačke Štefan Tarkovič na poluvremenu je u gru ubacio Roberta Boženika i Davida Štreleca i upravo je Štrelec u 49. minutu smanjio prednost gostiju.

Samo četiri minuta kasnije Milan Škriniar je izjednačio rezultat na 2:2 i do kraja meča, očekivano, viđena je ofanziva domaće selekcije.

Ipak, Maltešani su uspeli da sačuvaju mrežu i osvoje prvi bod u kvalifikacijama.

Rusija u grupi H ima maksimalnih šest bodova, Slovenija i Hrvatska po tri, Slovačka dva, a Kipar i Malta po jedan.