Makedonci dva gola za dva minuta, ipak poraz od Rumunije!

FIFA World Cup 25. mar. 202122:38 > 22:532 komentara
Florin Tanase
REUTERS/Octav Ganea

U velikoj drami u završnici meča, fudbaleri Severne Makedonije izgubili su od Rumunije sa 3:2 (1:0) u prvom kolu J grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Rumunija je u 33. minutu došla do vođstva preko Florina Tanasea. Kirikeš je poslao preciznu loptu u prazan prostor, a 26-godišnji Tanase, trenutno prvi strelac rumunskog šampionata, bio je miran u završnici.

Povezane vesti

Prethodno je Makedonija propustila dve šanse. U osmom minutu Nestorovski je primio loptu u šesnaestercu i šutirao je preko gola, a isto je učinio i Pandev u 24. minutu.

Činilo se da domaći idu ka sigurnoj pobedi kada je u 50. minutu Valentin Mihaila, 21-godišnji fudbaler Parme, fantastično šutirao sa više od 25 metara i pogodio levi ugao gola golmana Dimitrievskog.

Čuvala je Rumunija prednost, mogla je možda i da postigne još jedan gol, a onda je usledio šok – gosti u dva minuta daju dva gola. U 83. minutu Arijan Ademi trese mrežu Nite, da bi u 84. Aleksandar Trajkovski iz prve zahvatio loptu i poslao je u donji desni ugao posle lepog dodavanja Edina Bardhija u prostor.

Očekivalo se da Rumunima uđe voda u uši, a umesto toga, domaćin u 86. minutu stiže do nove prednosti. Smušena je bila odbrana Makedonija, a Janis Hadži, sin legendarnog Georgea, sa 10-11 metara šalje loptu u gol.

U preostala dva meča J grupe, Nemačka je dobila Island 1:0, a istim rezultatom Jermenija je slavila u Lihtenštajnu.

U sledećem kolu, u petak, Makedonija dočekuje Lihtenštajn, dok Rumunija istog dana dočekuje Nemačku.