Manćini: Namučili nas Švajcarci, šteta za promašeni penal

Italy coach Roberto Mancini gives instructions to Leonardo Bonucci, Federico Chiesa and Andrea Belotti Beloti Kjeza Bonući
REUTERS/Alberto Lingria

Selektor Italije Roberto Manćini žali što Žoržinjo nije realizovao penal u 90. minutu protiv Švajcarske, ali veruje da će u poslednjem meču u Belfastu njegova selekcija izboriti direktan plasman na Svetsko prvenstvo.

Italija i Švajcarska igrale su u Rimu nerešeno 1:1 i pred poslednje kolo obe selekcije imaju po 15 bodova. Azuri gostuju Severnoj Irskoj, dok Švajcarci dočekuju Bugarsku.

Roberto Manćini ne zamera Žoržinju na loše izvedenom jedanastercu.

Žoržinjo je promašio penal i u prvoj utakmici, ali takve stvari se dešavaju. Nije pogrešio što je odlučio da ponovo šutira. On je jedan od izvođača penala u timu. Želeo je da šutira i uradio je to„, kazao je Roberto Manćini.

Priznaje selektor Azura da je Švajcarska bila težak protivnik.

U prvom poluvremenu smo patili i mučili se, u nastavku smo dobro izašli, ali smo promašili pobednički gol. Šteta je što nismo pobedili“.

Popravni za Italiju biće u ponedeljak u Belfastu. Azuri imaju bolju gol-razliku od Švajcarske i bilo koja pobeda im obezbeđuje prvo mesto i plasman na SP.

Mnogo znači što protiv Severne Irske počinjemo sa prednošću, i to nije mala. Potrebno je samo da budemo efikasniji nego protiv Švajcarske„, zaključio je selektor Italije.