Mesi i družina lako protiv Venecuele

REUTERS/Agustin Marcarian

U rezultatski potpuno nebitnom meču, Argentina je na čuvenoj Bombonjeri u Buenos Ajresu savladala Venecuelu 3:0 u okviru južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Gaučosi su lagano ušli u meč. Nisu mnogo napadali pred prepunim tribinama. Strpljivo su čekali priliku koja se konačno ukazala u 34 minutu. Posle loše intervencije odbrane Venecuele lopta dolazi do De Paula, koji sjajno proigrava Nika Gonzalesa. As Fiorentine iz neposredne blizine dovodi Argentinu u vođstvo.

povezane vesti

U nastavku je viđena potpuna dominacija domaćih. Razigrao se Mesi, a ekipu je dodatno pokrenuo ulazak Anhela Di Marije. Upravo je as PSŽ-a u 79. minutu iskoristio sjajno dodavanje De Paula i savršenim lob udarcem odveo Argentinu na plus dva.

Tačku je stavio Lionel Mesi. U petercu ga je centaršutem pronašao Di Marija, a jedan od najboljih igrača u istoriji je svojim 81 golom za nacionalni tim pogodio za konačnih 3:0.

Bio je ovo 30 vezani meč Argentine u kojem nije pretrepela poraz. Na tabeli su ostali na drugom mestu sa 38 poena, četiri manje od vodećeg Brazila. Ova dva tima uz Ekvador i Urugvaj direktno iz Južne Amerike idu u Katar. Još jedan tim Peru, Kolumbija ili Čile tražiće mesto kroz baraž.

Venecula je doživela i 13 poraz i zakucana je za poslednje mesto na tabeli sa samo deset bodova.