Mesi o sudiji: Uvek nam to radi!

FIFA World Cup 15. okt 202119:46 > 19:47 3 komentara
Lionel Mesi
Guliver Image/xManuelxCortinax

Fudbaleri Argentine pobedili su Peru u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru, iako nisu blistali, a posle meča se oglasio kapiten aktuelnog osvajača Kopa Amerika i fudbaler Pari Sen Žermena Lionel Mesi.

Argentina je slavila rezultatom 1:0, a jedini gol na meču postigao je Lautaro Martines u 43. minutu.

Povezano:

Šestostruki osvajač Zlatne lopte nije imao svoje veče na stadionu „Antonio Vespučio Liberti“ u Buenos Airesu, a posle utakmice komentarisao je pobedu svog tima na društvenim mrežama, uz poseban osvrt na suđenje.

Težak meč, teško je bilo igrati. Bilo je mnogo vetra, protivnik se branio duboko, ostavili su nam malo prostora. Sudija je radio ono što uvek radi kada sudi nama kao da to radi namerno. Ipak, osvojili smo tri boda i sada smo bliži cilju“, napisao je 34-godišnji Lionel Mesi na instagramu.

Zbog čega je Mesi bio nezadovoljan suđenjem? U 65. minutu Jošimar Jotun je promašio penal, pogodio je prečku, a prethodno su „Gaučosi“ negodovali zvog dosuđenog jedanaesterca.

„Prozvani“ sudija je Brazilac Vilton Sampajo, a ovo je peti put u karijeri da sudi reprezentaciji Argentine, koja je druga na tabeli kvalifikacija za SP sa 25 bodova iz 11 kola, šest bodova manje u odnosu na lidera Brazil.