Mesi za bod Argentine, Kolumbija razbila Peru

Juan Mabromata - Pool/Getty Images

Argentina i Čile podelili su bodove u okviru petog kola južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine. Meč u Santjago del Esteru okončan je rezultatom 1:1.

Golovi su viđeni u prvom poluvemenu. Gaučosi su poveli u 23. minutu. Precizan sa penala bio je Lionel Mesi. Jednom od najboljih igrača svih vremena bio je to 72 gol u dresu nacionalnog tima.

povezane vesti

Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Posle asistencije Medela, Aleksi Sančes je pogodio mrežu Martineza u 36. minutu. Argentina je u nastavku meča bila mnogo bolji rival, Mesi je propustio nekoliko velikih prilika, pogodio je prečku iz slobodnog udarca, ali skor na semaforu se nije menjao.

Dugo nismo bili zajedno, ali mislim da smo odigrali veoma dobru utakmicu, bez obzira što nismo pobedili. Korak po korak, počinjemo da ličimo na ozbiljnu ekipu“, izjavio je Leo Mesi.

Kolumbija je na gostovanju savladala Peru 3:0. Seriju golova otvorio je Mina u 40. minutu, a indisponirane domaćine dotukli su Uribe u 49 i Luis Dijaz u 55. minutu. U poslednjem meču večeri Urugvaj i Paragvaj su igrali 0:0.

Na tabeli vodi Brazil sa 12 bodova iz četiri utakmice. Argentina je druga sa 11 i mečom više, dok je treći Ekvador sa devet poena iz četiri odigrana meča. Na začelju je Peru sa samo jednim osvojenim bodom.

Iz Južne Amerike četiri prvoplasirane ekipe idu direktno na planetarni šampionat, dok petoplasirani igra baraž za odlazak na najveću smotru svetskog fudbala.