Mesijeva magija u Nju Džersiju

Vincent Carchietta-USA TODAY Sports

Lionel Mesi je igrao samo 35 minuta, ali je obeležio prijateljsku utakmicu u kojoj je Argentina savladala Jamajku 3:0 u Sjedinenim Američkim Državama. Jedan od najboljih igrača sveta svih vremena postigao je dva gola, a redari su morali čak tri puta da intervenišu ne bi li zaustavili navijače da dođu do argentinskog asa.

Argentina je prvo poluvreme rešila u svoju korist 1:0. Gol su postigli već u 13 minutu kada je Alvarez odlično reagovao na dodavanje Lautara Martineza. Do kraja ovog dela igre, najveću šansu je propustio Martinez, čiji je šut samo dva minuta posle gola otišao tik pored stative.

povezane vesti

Prava euforija na tribinama Red Bul Arene u Harisonu u državi Nju Džersi nastala je u 56. minutu kada je selector Lionel Skaloni odlučio da uvede u igru svog imenjaka Mesi.

As Pari Sen Žermena je dočekan ovacijama, a praktično sve vreme je skandirano njegovo ime. Mesi je svoj status opravdao u 82. i 89. minutu. Prvo je sjajno natračao na jednu loptu i sa ivice šesnaestarca duplirao prednost Gaučosa.

Tačku na meč stavio je minut pre kraja kada je iz slobodnog udarca posle faula nad njim poslao loptu po zemlju za 3:0. Bio je to njegov 90. gol za nacionalni tim za koji je debitovao 2005., a ovo je bila i njegova jubilarna 100 pobeda u dresu Argentine.

Izabranici Skalonija su takođe nastavili impresivan niz mečeva bez poraza od sredine 2019. godine. Ostvarili su u 35 mečeva, 24 pobede i 11 nerešnih rezultata.

U još jednom prijateljskom meču na tlu Sjedinjenih Američkih Država, Kolumbija je u Santa Klari posle velikog preokreta pobedila Meksiko 3:2. Meksikanci su posle prvog poluvremena vodili 2:0 golovima Vege i Arteage.

Selektor Kolumbije je na poluvremenu napravio tri izmene, a upravo su mu rezervisti doneli pobedu. Sinistera je u roku od tri minuta sa dva gola na asistencije Kvadrada poravnao na 2:2, a trijumf Kolumbiji doneo je Barios u 68. minutu.

Peru je ubedljivo 4:1 savladao Salvador u Vašingtonu. Zavaleta je autogolom doveo Peru u vođstvo, ali je u 34. minutu poravnao Larin. Ipak samo šest minuta kasnije , Lapadula iz kaznenog udarca ponovo daje prednost Peruu. U nastavku su konačan trijumf Peruu osigurali Rejna i Kueva iz još jednog penala.