Minimalac Japana, veliki preokret Irana, nula u derbiju

FIFA World Cup 11. nov 202122:01 > 22:02
Fudbaleri Japana
The Yomiuri Shimbun via AP Images

U mečevima petog kola azijskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo pobede su upisali Japan, Južna Koreja i Iran.

Japan je minimalnim rezultatom slavio u Vijetnamu, a čovek odluke bio je Ito u 17. minutu.

Sa 1:0 je slavila i Južna Koreja na svom terenu protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata. Hvang He Čan je doneo tri poena domaćinu pogotkom u 36. minutu iz penala.

Iran je rezultatom 2:1 dobio Liban na gostovanju, uz oba pogotka u nadoknadi vremena. Domaćin je vodio od 37. minuta i gola Sada, da bi slavlje Irancima doneli Azmun u 90+1. i Nurolai u 90+5.

Dueli Kina – Oman i Irak – Sirija završeni su rezultatom 1:1, dok je Australija remizirala sa Saudijskom Arabijom 0:0 u derbiju grupe B.

U grupi A vodi Iran sa 13 bodova. Koreja ima 11, Liban pet, Irak četiri, UAE tri, a Sirija dva.

U grupi B lider je Saudijska Arabija sa 13 poena. Slede Australija sa 10, Japan sa devet, Oman sa sedam, Kina sa četiri i Vijetnam bez boda.

Direktan plasman na Mundijal ostvaruju po dve prvoplasirane ekipe iz obe grupe. Trećeplasirane čeka baraž.