Minimalac Portugalaca, Azar režirao preokret

FIFA World Cup 24. mar 202122:37 0 komentara
Torgan Azar
REUTERS/Pascal Rossignol

Odigrani su mečevi prvog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, a izuzetno je zanimljivo bilo u Torinu i mečevima Grupe E.

Prvi favorit Grupe A, u kojoj je i reprezentacija Srbije, došao je do očekivane pobede. Ekipa Fernanda Santoša došla je u vođstvo i to autogolom Medvedeva u 36. minutu. Ispostaviće se da je to bio jedini gol na meču i dokaz koliko će Azerbejdžan biti neugodan protivnik svima, a u to će moći da se uveri i Srbija u meču trećeg kola u Bakuu.

U Grupi E odigrala su se dva preokreta. Velšani su hrabro krenuli na stadionu Kralj Boduen i u 11. minutu poveli preko Harija Vilsona na asistenciju Gereta Bejla. U tim trenucima verovatno je mnogim Belgijancima kroz glavu proleteo flashback sa četvrtfinalnog meča EURO pre pet godina, kada su Velšani razbili Belgiju. Ali Crveni đavoli imali su odgovor. I to do poluvremena. Iako Eden ima ogromnih problema sa povredama i upitan je za EURO, drugi Azar njegov brat Torgan pokazao je da može da mu bude adekvatna zamena. Prvo je u 22. minutu asistirao Kevinu de Brujneu, a potom i sam šest minuta kasnije postigao gol za preokret. Pobedu je overio Romelu Lukaku golom iz penala u 73. minutu.

Drugi preokret odigrao se u Lublinu gde svoje mečeve kao domaćin igra Estonija. I to opet za poluvreme. Domaćin je poveo protiv Češke u 12. minutu golom Sapinena. Ali samo šest minuta kasnije Šik donosi izjednačenje. Potom je Šik asistirao u 27. minutu Baraku, a onda je usledio šou vedete Vest Hema Tomaša Součeka. U 32. i 43. minutu tresao je mrežu protivnika, a kod četvrtog gola asistent je ponovo bio Šik. Teror gostiju se nastavio i u drugom poluvremenu. Souček je stigao i do het trika golom u 48. minutu, a na 6:1 povisio je Jankto u 56. minutu. Ipak, Knedličke su digle nogu sa gasa, što je na kraju iskoristila Estonija i postigla još jedan gol preko Anijera u 86. minutu za konačnih 2:6.