Nemci overili Katar, Makedonci se nadaju baražu

FIFA World Cup 11. okt 202122:39 > 22:49 0 komentara
AP Photo/Boris Grdanoski

Fudbaleri Nemačke osigurali su plasman na Svetsko prvenstvo 2022. u Kataru dva kola pre kraja kvalifikacionog ciklusa. Elf je sa ubedljivih 4:0 pobedio Severnu Makedoniju u Skoplju i na prvom mestu grupe J ima 21 bod, osam više od drugoplasirane Rumunije. Makedonci su porazom pali na treću poziciju, uz 12 poena.

Ono što je bilo očekivano pre početka kvalifikacija, sada je dobilo zvaničnu potvrdu – Nemačka se na rutinski način domogla plasmana u Katar. Trijumf u glavnom gradu Severne Makedonije peti je u nizu, a ukupno sedmi u dosadašnjih osam kvalifikacionih mečeva. Predstavlja svojervsnu osvetu Makedoncima za jedini poraz, koji je pretrpljen krajem marta u Duisburgu (1:2).

Dominirala je ekipa Hansija Flika sve vreme na stadionu Toše Proeski. Bilo je samo pitanje trenutka kada će „načeti“ rivala.

Povezane vesti

Držali su se domaći 50 minuta, svim snagama branili gol, ali je brana popustila i usledio je pravi potop u narednih pola sata.

Kai Haverc je doveo goste do prednosti u 50. minutu na asistenciju Tomasa Milera, pre nego što je na scenu stupio Timo Verner.

Svega tri minuta bilo je dovoljno napadaču Čelsija da dva puta pogodi mrežu nemoćnog Stoleta Dimitrijevskog i otkloni sve dileme oko pobednika. Činio je to u 70. na novu asistenciju Milera i 73. kada je lepo pogodio dalji ugao sa ivice šesnaesterca.

Ni tu se Nemačka nije zaustavila, pa je 10 minuta kasnije krunisala akciju rezervista – Karim Adejemi je uposlio Džamala Musijalu, a ovaj prvim golom u državnom timu postavio konačan rezultat.

Nemci do kraja kvalifikacija igraju sa Lihtenštajnom kod kuće i Jermenije na strani. Makedonce čeka gostovanje Jermeniji, pa okršaj sa Islandom kod kuće. Kroz te mečeve tražiće drugu poziciju i put u baraž za Mundijal.

Najveći rivali u tom pohodu biće im Rumuni i Jermeni, mada kakvu-takvu šansu ima i Island.