Norveška rastužila Crnu Goru, Letonija zaustavila Tursku

FIFA World Cup 30. mar. 202122:471 komentar
Crna Gora
FSCG

Fudbaleri Crne Gore poraženi su u Podgorici od Norveške sa 1:0 u trećem kolu kvalifikacija za Mundijal. Norvežanima je pripalo prvo, Crnoj Gori drugo poluvreme, ali izabranici Miodraga Radulovića nisu imali dovoljno koncentracije i sreće da stignu do pozitivnog rezultata.

Selektor Crne Gore, Miodrag Radulović, najavio je pre meča sa Norveškom da je spreman da rizukuje, da posle dve pobede, nad Letonijom i Gibraltarom, želi i treću.

Već na osnovu sastava tima je bilo jasno da Radulović planira da napadne Norvešku, jer su na teren izašli: Mijatović, Marušić, Vujačić, Savić, Tomašević, Lagator, Kosović, Šćekić, Hakšabanović, Đurđević i Jovetić, ali…

Usledila je velika borba, a obe ekipe su bile fokusirane da zaustave sve prilaze svom golu. Norveška je imala inicijativu, Crna Gora čekala priliku da zapreti iz kontre, ali prilika za postizanje gola nije bilo, sve do sredine prvog poluvremena, kada je posle sjajnog solo prodora, Uroš Đurđević uzašao sam ispred golmana, ali nije imao snage za oštriji udarac, pa je Rune Jarstein uspeo da primiri loptu bez većih problema.

Samo par minuta kasnije, odličnu priliku je imala Norveška. Holand je primio loptu, uspeo da je vrati do Jonasa Svensona koji je iz jako dobre pozicije šutirao preko gola.

U 35. minutu, Norveška je povela sa 1:0. Muhamed Elajnusi je pobegao po desnoj strani, sjajno asistirao do Aleksandera Serlota, kome nije bilo teško da potpuno usamljen, sa nekih pet metara od gola, prosledi loptu iza leđa Milana Mijatovića.

Rezultatom 1:0 se završilo prvo poluvreme, a na osnovu svega viđenog u prvom delu igre, bilo je jasno da će Crna Gora morati mnogo toga da promeni, kako bi stigla do pozitivnog rezultata u duelu sa Norvežanima, koji su kontrolisali dešavanja na terenu i zasluženo stigli do prednosti.

Već u 50. minutu Crna Gora je mogla do izjednačenja. Adam Marušić je sjajno centrirao sa desne strane, lopta je stigla do potpuno usamljenog Stevana Jovetića čije je pokušaj sa pet, šest metara uspeo da neutrališe golman Norveške.

Izabranici Miodraga Radulovića su krenuli ofanzivno ka golu rivala, koji je prilično strpljivo čekao na priliku da zapreti iz kontre, a u međuvremenu je bio maksimalno fokusiran da sačuva svoju mrežu. Imala je Crna Gora nekoliko dobrih situacija, ali je nedostajao završni pas. Radulović je povukao iz igre, Uroša Đurđevića i Dušana Lagatora, a na teren poslao Vladimira Jovovića i Dina Islamovića.

Jovetić je imao dobru priliku na dvadesetak minuta pre kraja meča, ali je Rune Jarstein ponovo bio siguran na golu. Nedugo zatim je posle kornera sa leve strane, pokušao i Stefan Savić, ali je Jarstein delovao nasalomivo.

Desetak minuta pre kraja Holand je napustio igru, a selektor Crne Gore odlučio da napadne sa svim raspoloživim snagama jer je u igru ubacio dva napadača, Igora Ivanovića i Aleksandra Boljevića, umesto dvojice igrača iz veznog reda, Nebojše Kosovića i Seada Hakšabanovića. Nedugo zatim, Adama Marušića je zamenio Fatos Bećiraj.

Do kraja meča Crna Gora je igrala sa pet napadača, nastojala je da stigne do boda, ali nije uspela u tome.

U ostalim mečevima grupe Holandija je kao gost pobedila Gibraltar sa 7:0, dok je Turska na svom terenu odigrala nerešeno sa Letonijom – 3:3. Posle tri odigrane runde, Turska ima sedam, Crna Gora, Holandija i Norveška po šest, Letonija jedan, a Gibraltar je bez bodova.