„Nula“ u Skoplju, uprkos napadima Makedonaca

FIFA World Cup 8. sep. 202122:402 komentara
Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije
REUTERS/Ognen Teofilovski

Fudbalska reprezentacija Severne Makedonije remizirala je 0:0 sa Rumunijom na domaćoj „Nacionalnoj areni Toše Proeski“ u šestom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru.

Makedonija je nadigrala rivala pred oko pet hiljada gledalaca u Skoplju, ali nije postigla gol koji bi im doneo vredna tri boda u borbi za plasman na Mundijal.

Kvalifikacije za SP:

Golman Florin Nica, čuvar mreže praške Sparte, svakako je igrač meča jer je zaustavio brojne udarce domaćih. Najopasniji po rumunski gol bili su vezista Levantea Enis Bardi (14. minut) i fudbaler Napolija Elif Elmas (34. minut).

Jedinu priliku za Rumune imao je Soresku u 22. minutu, ali nije uspeo da iznenadi Dimitrijevskog.

U 58. minutu opet je sjajnu šansu imao Bardi, ali mu je opet planove osujetio Nica.

Bila je to peta utakmica u nizu za selekciju Blagoje Milevskog u kojoj nisu poraženi, a treći remi zaredom. Makedonija posle šest kola ima devet bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji tabele.

Rumunija je trećeplasirana sa deset bodova, a ovo im je bio prvi remi – prethodno su ostvarili tri pobede i dva poraza.

Naredni meč Makedonci će igrati kao gosti protiv Lihtenštajna osmog oktobra, a zatim ih dva dana kasnije u Skoplju očekuje duel sa Nemačkom.