Perfektna Danska overila Katar, Englezima dosta i bod

FIFA World Cup 12. okt 202123:06 > 23:46 1 komentar
Soccer Football - World Cup - UEFA Qualifiers - Group F - Denmark v Austria - Parken Stadium, Copenhagen, Denmark - October 12, 2021 Denmarks Joakim Maehle celebrates scoring their first goal with Simon Kjaer, Andreas Christensen and Daniel Wass World Cup - UEFA Qualifiers - Group F - Denmark v Austria
Liselotte Sabroe/Ritzau Scanpix via REUTERS

Fudbalska reprezentacija Danske je nakon pobede nad Austrijom od 1:0 obezbedila prvo mesto u grupi i plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. Danci su u osam kvalifikacionih mečeva ostvarili isto toliko pobeda.

#related-news_0

Danska je druga evropska selekcija posle Nemačke koja je obezbedila plasman na Mundijal. Nemci su to učinili u ponedeljak u Skoplju na ubedljiv način, a Danci u utorak minimalnom pobedom nad Austrijom u Kopenhagenu.

Gol za potvrdu prvog mesta u Grupi F i plasman na SP postigao je u 53. minutu Joakim Mele na asistenciju Tomasa Dilejnija.

Važnu pobedu u ovoj grupi ostvarila je Škotska u borbi za drugo mesto i baraž. Škoti su teškom mukom slavili na Farskim Ostrvima pogotkom Lindona Dajksa u 86. minutu.

Škotska je ovom pobedom zadržala četiri boda prednosti u odnosu na Izrael koji je kao domaćin savladao Moldaviju sa 2:1. Vodeći pogodak postigao je Eran Zahavi čime je postao najbolji strelac Izraela svih vremena (33. gol u nacionalnom dresu).

u Grupi I Englezi su neočekivano remizirali sa Mađarima na Vembliju – 1:1. Poveli su gosti iz jedanaesterca nakon nesmotrenog starta Luka Šoa. Penal je sigurno izveo Roland Šalai. Bod Gordon Albionu doneo je Stouns nakon prekida u 37. minutu.

Soccer Football - World Cup - UEFA Qualifiers - Group I - England v Hungary - Wembley Stadium, London, Britain - October 12, 2021 Hungary's Peter Gulacsi in action with England's Mason Mount World Cup - UEFA Qualifiers - Group I - England v Hungary
Action Images via Reuters/Carl Recine

Švedska je pobedom nad Grčkom preuzela prvo mesto u B grupi sa dva boda više od Španije. Istakao se Aleksander Isak iznuđenim penalom i golom, ali su i Grci imali svoje šanse, dva puta su pogađali okvir gola.