Pobeda u Sidneju, Japanci obezbedili SP sebi i S. Arabiji

FIFA World Cup 24. mar 202213:57 > 15:031 komentar
Kaoru Mitoma
Photo by Mark Metcalfe/Getty Images

Fudbaleri Japana savladali su Australiju u gostima sa 2:0 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo i tako su direktno poslali i Saudijsku Arabiju u Katar.

Na tabeli B grupe, Japan je sada prvi sa 21 bodom, dva više od Saudijske Arabije, koja od 16 sati igra sa Kinom.

Na trećem mestu, koje vodi u baraž, nalazi se Australija sa 15 bodova.

Sokerosi su imali problema sa povređenim igračima, ali su svejedno bili na dobrom putu da osiguraju bar remi sve do završnice.

Tada su Japanci postigli dva gola u kratkom intervalu – prvo je pogodio Kaoru Mitoma u 89. minutu, da bi u trećem minutu nadoknade konačni rezultat postavio ponovo Mitoma, 24-godišnji fudbaler koji nastupa za belgijski Rojal union. Prethodno je ušao u igru u 84. minutu.

Japan će sedmi put uzastopno učestvovati na Mundijalu.

Australija će biti favorit da ipak prođe na SP, jer će se sastati u baražu sa trećeplasiranim iz grupe A, a trenutno tu poziciju drže Ujedinjeni Arapski Emirati.

Oman je minimalnim rezultatom savladao Vijetnam u gostima 1:0. Jedini gol na meču postigao je Halid Al-Hadžri u 64. minutu. Oman je ostvario treću pobedu u kvalifikacijama i takmičenje će završiti na četvrtom mestu grupe B. Vijetnamu je ovo bio osmi poraz.

U A grupi su Južna Koreja i Iran odavno obezbedili direktan plasman na Mundijal, a sada su Korejci u direktnom duelu prišli brže prvom mestu, pobedom 2:0 kod kuće.

Domaći su bili superiorni i stvorili su više šansi, a strelci su bili napadač Totenhema Son Heung-min u nadoknadi prvog poluvremena, kao i Kim Jong-gvon u 63. minutu. Oba puta asistent je bio Li Jae-sung.

Južna Koreja, koja sada ima bod više, u poslednjem kolu gostuje UAE, dok Iran dočekuje Liban. Ti mečevi na programu su 29. marta.