Portugal preživeo Dablin, ali čeka Srbiju bez Pepea

FIFA World Cup 11. nov 202122:41 > 12. nov 2021 9:42 8 komentara
Portugal's Cristiano Ronaldo in action with Republic of Ireland's Matt Doherty and Jeff Hendrick Kristijano Ronaldo
Action Images via Reuters/Paul Childs

Fudbalska reprezentacija Portugala igrala je nerešeno 0:0 sa Republikom Irskom u Dablinu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. Kako se i očekivalo, Srbija u poslednjem meču u Lisabonu mora da pobedi ako želi direktno na Mondijal.

Irci su pružili snažan otpor Kristijanu Ronaldu i saigračima. Portugalci su imali više od igre, ali su teško dolazli do prilika za gol. Najbolji igrač gostiju prvu pravu šansu imao je tek u 67. minutu, ali je CR7 iz dobre pozicije šutirao glavom pored gola.

Jedan od najiskusnijig igrača u domaćoj selekciji Šejn Dafi odigrao je jubilarni 50. meč za Republiku Irsku.

Portugalci u poslednjem kolu dočekuju Srbiju i dovoljan im je bod da osvoje prvo mesto u grupi.

Međutim, ostali su bez najboljeg odbrambenog igrača. Iskusni Pepe je zbog nesmotrenog udaranja bez lopte u 82. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton i njegovo odsustvo biće veliki hendikep u odlučujućoj utakmici protiv Srbije u nedelju.

Pepe crveni karton Ireland Irska Portugal
Print screen/Sport Klub

Od tog trenutka Ircu su krenuli još jače u napad, ali je rezultat na kraju ostao nerešen 0:0.

Kristijano Ronaldo prvi put ove sezone nije uspeo da postigne gol na dva uzastopna meča, po jedan za Portugal i Mančester Junajted.

SofaScore

Španci slavili u Atini

U grupi B Španije je iskoristila kiks Švedske i pobedom nad Grčkom 1:0 u Atini preuzela prvo mesto u grupi. Gol je postigao Sarabija iz penala u 26. minutu.

Španci u poslednjem kolu u nedelju dočekuju Šveđane i dovoljan im je bod da osiguraju direktan odlazak na Svetsko prvenstvo.

Nemačka je odavno obezbedila plasman na SP. U četvrtak je više nego lako izašla na kraj sa Lihtenštajnom, koji je u devetom minutu ostao sa igračem manje, jer je direktan crveni karton dobio Hofer. Već u 23. minutu Panceru su vodili sa 4:0. Golove su postigli Gundogan u 11, Kaufman (autogol) u 20, Sane 22, Rojs u 23.

Liroj Sane je postigao još jedan gol u 49. minutu, a onda su u finišu meča Miler u 76. i 86, Baku u 80. i Gepel (autogol) u 89. minutu postavili konačnih – 9:0.

Rezultati utakmica igranih u četvrtak: Republika Irska – Portugal 0:0, Grčka – Španija 0:1, Nemačka – Lihtenštajn 9:0, Rumunija – Island 0:0, Malta – Hrvatska 1:7, Slovačka – Slovenija 2:2.

Tabele

Tabela A grupe: Portugal 17, Srbija 17, Luksemburg 9, Irska 6, Azerbejdžan 1 bod.

Tabela B grupe: Španija 16, Švedska 15, Grčka 9, Gruzija 7, Kosovo 4.

Tabela C grupe: Italija 14, Švajcarska 14, Bugarska 8, S. Irska 5, Letonija 3 boda.

Tabela D grupe: Francuska 12, Ukrajina 9, Finska 8, Bosna i Hercegovina 7, Kazahstan 3 boda.

Tabela E grupe: Belgija 16, Češka 11, Vels 11, Estonija 4, Belorusija 3 boda.

Tabela F grupe: Danska 24, Škotska 17, Izrael 13, Austrija 10, Farska Ostrva 4, Moldavija 1 bod.

Tabela G grupe: Holandija 19, Norveška 17, Turska 15, Crna Gora 11, Litvanija 5, Gibraltar 0 bodova.

Tabela H grupe: Rusija 22, Hrvatska 20, Slovačka 11, Slovenija 11, Malta 5, Kipar 5 bodova.

Tabela I grupe: Engleska 20, Poljska 17, Albanija 15, Mađarska 11, Andora 6, San Marino 0 bodova.

Tabela J grupe: Nemačka 24, S. Makedonija 15, Rumunija 14, Jermenija 12, Island 9, Lihtenštajn 1 bod.