Prošlo je 28 godina od čuvenih rekorda Salenka i Mile na SP

FIFA World Cup 28. jun 202218:31 > 18:36
Mila Roger Milla (Kamerun, li.) und Oleg Salenko (Rußland) - Arm in Arm; Russland - Kamerun 6:1
imago/Sven Simon via Guliver image

Na današnji dan pre 28 godina na Svetskom prvenstvu u SAD reprezentacije Rusije i Kameruna odigrale su utakmicu na kojoj su postavljena dva rekorda, koja će teško iko ponoviti.

#related-news_0

Bilo je to 28. juna 1994. godine na stadionu u Stanfordu u Kaliforniji. Meču je prisustvovalo čak 74.914 gledalaca. Ali imali su šta da vide.

Rusi su pobedili sa 6:1, a junak je bio Oleg Salenko, strelac čak pet golova što je do dan danas rekord Svetskih prvenstava.

Salenko je mrežu Kamerunaca pogađao u 15, 41, 44 (penal), 72. i 75. minutu. Jedini gol za afričku selekciju postigao je Rože Mila u 46. minutu. Kamerunski veteran je tada imao 42 godine i jedan mesec čime je ispisao istoriju kao najstariji strelac na Svetskim prvenstvima.

Salenko i Mila su tada ušli u istoriju, ali na žalost Rusije i Kameruna ove dve selekcije su posle te utakmice završile takmičenje. Rusija je bila treća, Kamerun četvrti u grupi u kojoj su još bili Brazil i Švedska.