Rekorder Modrić vodio Vatrene do minimalne pobede nad Kiprom

FIFA World Cup 27. mar 202119:57 0 komentara
HNS

Fudbalska reprezentacija Hrvatske došla je do prve pobede u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Kataru, pošto je u Rijeci minimalnim rezultatom savladala Kipar.

U centru pažnje bio je kapiten Vatrenih Luka Modrić koji je 135. put izašao na teren u dresu nacionalnog tima i time postao rekorder hrvatske reprezentacije, istisnuvši Darija Srnu. I to je jedini razlog za slavlje vicešampiona sveta, jer ono što su pokazali protiv Kipra može samo da zabrine selektora Zlatka Dalića i njegove izabranike.

Osvojena su tri boda, ali teško da se video neki pomak od meča sa Slovenijom. Izvršio je Dalić nekoliko promena, ostavio je Kramarića, Kovačića i Vlašića na klupu. Hrvati jesu dominirali kada je posed lopte u pitanju (na kraju 66:34% a dobrim delom imali su domaćini i preko 70%), pa i ukupni šutevi (17:3). Ali oni su bili prilično neprecizni, a najbolje prilike u uvodnom delu meča imali su Brozović i Pašalić. Igrač Atalante prvi je uputio šut u okvir gola i to tek u 40. minutu. Srećom, posle njega lopta je završila u mreži i to je bio gol koji je doneo tri boda.

Do kraja utakmice Hrvatska je održavala inicijativu, ali uputila je za narednih 50 minuta svega još dva šuta u okvir gola. Na kraju osvojena su tri boda, ali teško da utisak može biti značajno povoljan posle prvih 180 minuta kvalifikacija. Ostaje da se vidi neki pomak za tri dana takođe na domaćem terenu protiv autsajdera grupe Malte.

Hrvatska je na deobi drugog mesta Grupe H sa Slovenijom, pošto obe ekipe imaju po tri boda, dok je Rusija lider sa maksimalnih šest. Kipar je na deobi četvrtog mesta sa Slovačkom sa po bodom, dok je Malta poslednja bez bodova.