Remi SAD i Kanade, slavili Meksiko i Panama

FIFA World Cup 6. sep. 20214:10 > 07. sep. 2021 15:47
fudbalska reprezentacija SAD, fudbalska reprezentacija Kanade, Milan Borjan
REUTERS/Christopher Hanewinckel-USA TODAY Sports

U četiri meča kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru u Severnoj i Centralnoj Americi pobede su u noći između nedelje i ponedeljka upisali Panama i Meksiko, duelu Salvadora i Hondurasa i Sjedinjenih Američkih Država i Kanade završeni su bez pobednika.

U derbiju večeri sastali su se Sjedinjene Američke Država i Kanada. Meč je završen rezultatom 1:1.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, najviše zahvaljujući raspoloženim golmanima – Tarneru sa jedne i Milanu Borjanu sa druge strane.

Prvi je kapitulirao američki golman kada je Aronson zatresao mrežu za vođstvo Kanade u 56. minutu. Samo šest minuta kasnije loptu je iz mreže vadio i golman Crvene zvezde. Strelac za izjednačenje bio je Kajl Larin, najbolji strelac kvalifikacija sa devet postignutih golova.

Imaće nakon ovog meča razloga za brigu trener Bajerna Julijan Nagelsman jer je nezgodnu povredu u 73. minutu doživeo Alfonso Dejvis. Nakon povrede je Dejvis ostao na terenu nekoliko minuta, ali je na kraju ipak zamenjen.

Za tri dana će ponovo na teren. Kanadu očekuje meč sa Salvadorom, a SAD će igrati protiv Hondurasa.

Panama je kao gost bila bolja od Jamajke i pobedu je upisala rezultatom 3:0. Andrade je već u 14. minutu najavio pobedu gostiju, a Blekburn je dodao još jedan gol u 39. minutu. Konačan rezultat postavio je Voterman u 82. minutu.

Meksiko je slavio na gostovanju Kostariki minimalnim rezultatom, a jedini gol postignut je sa bele tačke u nadoknadi prvog poluvremena. Penal je izveo Pineda koji je u igru ušao samo četiri minuta ranije umesto povređenog Vege.

Duel Salvadora i Hondurasa završen je bez golova, a obeležio ga je i nestanak struje sredinom drugog poluvremena, pa je nadoknada trajala duže od 15 minuta.

Meksiko je prvi nakon drugog kola sa šest bodova, sledi panama sa četiri, pa Kanada, SAD, Honduras i Salvador sa po dva, Kostarika sa jednim bodom i Jamajka koja je doživela dva poraza.