Sad se Turci pitaju, kiks Norveške vredan Mundijala?

FIFA World Cup 13. nov 202119:56 > 19:571 komentar
Fudbaleri Turske
REUTERS/Umit Bektas

U mečevima devetog kola grupe G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru, Turska je pobedila Gibraltar kod kuće 6:0, dok je Norveška remizirala sa Letonijom 0:0.

Uoči poslednje runde, Turska i Norveška imaju po 18 bodova i zauzimaju drugu i treću poziciju u grupi. Poen više i meč manje ima lider Holandija, koja bi potencijalnom pobedom nad Crnom Gorom osigurala direktan put u Katar.

Turci su na dominantan način opravdali ulogu favorita protiv Gibraltara i sačuvali nadu da mogu da se domognu Mundijala.

Akturkoglu je načeo Gibraltar u 11. minutu. Zatim je Olivero dobio crveni karton u 22. i ostavio goste sa desetoricom, što su domaći iskoristili i još pet puta zatresli mrežu.

Dervišoglu je činio to u 38. i 41, Demiral u 65, Duršun u 81. i Muldur u 85. minutu.

Martin Odegaard
BB211113JE052

Veliku uslugu ekipi Štefana Kunca učinila je Norveška remijem bez golova sa Letonijom kod kuće.

Iako su Norvežani imali praktično sve u svojim rukama pred poslednja dva kola, barem kad je u pitanju baraž, izostanak pobede nad Letoncima mogao bi skupo da ih košta. Turci su ih prestigli na drugoj poziciji zbog bolje gol razlike i sad se oni pitaju.

U poslednjem kolu, Turska gostuje Crnoj Gori, a Norveška Holandiji.