SK analiza: Bog Mitar, čudesni Kostić i Sergej majstor

FIFA World Cup 4. sep 202122:22 > 22:28 2 komentara
Aleksandar Mitrović
FSS

Srbija nastavlja strojevim korakom ka Kataru. Rutinski ispisana recka u duelu sa Luksemburgom, treća u četvrtom kvalifikacionom izazovu, pojačala je ionako već snažan vetar u jedra Piksijevog broda. Subotnje veče, pred desetak hiljada svedoka na stadionu „Rajko Mitić“, za uživanje i još jedan prilog temi o moći nove generacije srpskog fudbala. Srbija – Luksemburg 4:1 (2:0).

Sport klub analizira ponovo učinak „orlova“, raspoređenih u formaciji 3-4-3, u utakmici petog kola kvalfikacionog ciklusa.

12 Predrag Rajković –

Nije imao mnogo posla, ni potrebe za intervencijama do jedinog pogotka, u režiji sjajnog Olivija Tila. Ni tada, u 76. minutu, razoran udarac rezerviste Luksemburga nije ostavio prostor za reakciju. Uhvatio je Rajkovića na krivoj nozi i zario, sasvim neočekivano, loptu u desnu stranu gola Srbije.

4 Nikola Milenković 7,5

Konstatno dobar na desnoj strani štoperskog trija. Uvek na mestu besprekorno je odrađivao zadatke u defanzivnoj liniji, spreman da poentira i posle prekida. Takvu šansu iskoristio je u sedmom minutu sudijske nadoknade vremena, prethodno i primarni posao savladao bez greške.

Povezano

#related-news_1

5 Matija Nastasić 7 (do 84)

Odlično izdanje Nastasića posle dužeg odsustva iz državnog tima. Siguran i stabilan uspevao je, pogotovo u prvom poluvremenu, da predupredi opasnost i izblokira udarce najisturenijih u ekipi Luksemburga, Rodirigeša i Sebastijana Tila.

2 Strahinja Pavlović 6,5

Nije bio na nivou prethodnih izdanja. Upleo se zajedno sa Nemanjom Gudeljom uoči jedinog pogotka Luksemurga, ispred Olivija Tila. Prethodno, pogotovo u prvom poluvremenu, delovao je kao leka za najopasnijeg napadača gostiju, Žersona Rodrigeša.

22 Darko Lazović 6,5 (do 70)

Pokrivao je celu desnu stranu terena, nekoliko puta pojavljivao se u ofanzivnim zadacima. Možda nas je Lazović navikao na konkretniji učinak, pogotovo, ispred gola protivnika. Činjenica da je igrao koliko se od njega i očekivalo – dovoljno da Srbija na desnom boku odbrane napravi prednost.

16 Saša Lukić 6,5 (do 70)

Prva utakmica u mandatu selektora Dragana Stojkovića Piksija, u tandemu sa Nemanjom Gudeljom, ostavila je tri tačke pored učinka Saše Lukića. Delovao je na momente bez greške, ali ponekad poziciono nije baš briljirao. Naterao je Martinsa da sredinom prvog poluvremena zaradi prvi žuti karton na utakmici.

8 Nemanja Gudelj 7

Poziciono perfektnu partiju, garniranu sa bezbroj tačnih pasova, nije zaokružio na najbolji način. Morao je bolje da reaguje kod jedinog gola Luksemburga. Ostalo – perfektno. Ne računajući detalj iz 76. minuta, Nemanja Gudelj gradi imidž jednog od najpouzdanijih izabranika Dragana Stojkovića Piksija.

17 Filip Kostić 7,5

Odlično izdanje na levoj strani terena, sličnom onom iz meča sa Portugalcima. Oduševio je Kostić sjajnom asistencijom kod drugog gola Aleksandra Mitrovića. Sjajnu tačku stavio je odličnim ubacivanjem Nemanji Maksimoviću za 4:1. Nije slučajno – Filip briljira i izrasta u sigurnu kariku „orlova“.

10 Dušan Tadić 7 (do 90+1)

„Radio“ je kapiten Srbije besprekorno, svuda je stigao i potvrdio da sjajno nosi kapitensku traku na ruci. Jedini minus – prevelika nervoza, evidentna, pogotovo u finišu prvog poluvremena, kad je dobio i žuti karton. Raskrstio je nedoumice u razgovoru sa sudijom Melerom u prvim minutima odmora i u nastavku bez greške predvodio Srbiju.

9 Aleksandar Mitrović 8,5 (do 84)

Bog! Najbokji na terenu. Iskoristio je dve od prve tri šanse i trasirao pobedu Srbiji. Učestvovao je i kod trećeg gola Srbije, dao presudan doprinos i bukvalno naterao Maksima Šanota da pošalje loptu u sopstvenu mrežu. Morao je van terena zbog povrede jagodične kosti, ispraćen ovacijama navijača, potvrdio je veličinu i po izlasku sa terena.

20 Sergej Milinković-Savić 7,5

Možda Sergej nije bio na vrhunskom nivou tokom svih 90 minuta, ali asistencijom iz 22. opravdao je poziciju na terenu. Gledali smo Milinković-Savića, uglavnom, na levoj strani napadačkog reda i definitivno videli – selektor Stojković našao je i ofanzivcu Lacija mesto u najboljem timu Srbije. Možda i najglasnija poruka u trijumfu nad Luksemburgom.

7 Nemanja Radonjić 6,5 (od 70)

Morao je da postigne gol u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Morao! Učestvovao je kod trećeg pogotka Srbije, centriranom loptom na glavu Aleksandra Mitrovića. Srbija od Radonjića očekuje mnogo bolje partije.

18 Dušan Vlahović 6,5 (od 70)

„Radio“ je mnogo po ulasku na teren, stavljajući do znanja da ga interesuje samo uspeh Srbije.

11 Luka Jović – (od 84)

Nedovoljno za konkretniju ocenu tokom 13 minuta igre.

15 Miloš Veljković – (od 84)

Bez konkretnijeg učinka.

6 Nemanja Maksimović – (od 90+1)

Malo u igri za ocenu.

Dragan Stojković 8

Priprema, ideja, efikasnost, ponašanje, optimizam… Piksi nastavlja sjajan niz sa Srbijom, dokazao je još jednom da nijedan kamen u njegovom i uspehu „orlova“ nije nikao iz vode. Rutinski trijumf, bez obzira na očigledan pad sredinom drugog poluvremena, uz odlično doziranje minutaže i sve bogatiji spisak reprezentativaca, najava su još jednog finog izdanja, na narednom gostovanju, u Dablinu.

Utakmice reprezentacije Srbije ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)