Son srušio Kamerun, i Tavamba preti Orlovima

Guliver

Južna Koreja u prijateljskom susretu bolja od Kameruna, presudio pogodak napadača Totenhema Sona – 1:0.

Južna Koreja i Kamerun su odigrali prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za predstojeće Svetsko prvenstvo u Kataru. Srbiji je ovaj meč zanimljiv pre svega zbog afričke selekcije, koja joj je uz Brazil i Švajcarsku rival u grupnoj fazi takmičenja.

Meč je igran na stadionu u Suelu, zanimljivog naziva “Svetski Kup” pred 59.389 gledalaca. Domaćin je bio mnogo bolji rival u prvom poluvremenu, već u petom minutu Onana je imao mnogo muka da odbrani šut Jeonga.

Ipak, u 35. minutu je i Onana bio nemoćan. Doduše, uspeo je najpre da odbrani još jedan udarac Jeonga, ali je loptu poslao samo na glavu Sona, a fudbaler Totenhema je takav poklon iskoristio i postigao pogodak, koji je ispostavilo se rešio pitanje pobednika.

Tek u finišu poluvremena Kamerunci su imali ozbiljnu priliku, u 43. Mbuembo nije imao sreće, pogodio je prečku. U nastavku meča ritam je opao, oba selektora Paulo Bento i Rigobert Song su načinili po nekoliko izmena, pružili su priliku i rezervistima.

I u takvom odnosu snaga azijska selekcija je bila bolji rival, ali je do kraja susreta viđena tek jedna zanimljiva situacija, ona iz šesnaesterca Kameruna, kad je u 76. minutu Hvang oboren, ali je australijski sudija King pokazao da se igra nastavi.

Song je ovaj meč odigrao u sledećem sastavu: Onana, Fai, Kastaleto, Nkulu, Tolo, Guet, Ongla, Ondua, Mbuembo, Engamaleu, Abubakar. Tokom meča šansu su dobili još: Nčam, Ensame, Kunde i bivši igrač Partizana Leandre Tavamba.