Španci ljuti zbog penala: Da ima VAR bio bi drugi rezultat

FIFA World Cup 26. mar. 20210:04 > 10:211 komentar
Spain Greece Anastasios Bakasetas penalty
REUTERS/Jon Nazca

Fudbalska reprezentacija Španije nije uspela da pobedi Grčku na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022.

Meč u Granadi završen je nerešeno 1:1. Crvena furija je povela pogotkom Alvara Morate u 33. minutu, a Grci su izjednačili u drugom poluvremenu golom iz jedanaesterca, koji je u 56. minutu uspešno realizovao Anastasios Tasos Bakasetas.

Rezultat sasvim neočekivan, pogotovo što je selekcija Luisa Enrikea bila savršena u poslenjem meču Lige nacija protiv Nemačke kad je slavila sa čak 6:0.

Tragičar je defanzivac Atletik Bilbaa, Injigo Martinez. Na poluvemenu je zamenio Serhija Ramosa i posle samo desetak minuta na terenu skrivio penal. Španci tvrde da je italijanski arbitar Marko Guida prestrogo pokazao na belu tačku:

Taj penal je bio ključni trenutak i skupo nas je koštao. Tužan sam. Zaslužili smo da pobedimo. Sa VAR-om bi rezultat bio drugačiji. Takva je bila situacija da nisam mogao da se zaustavim, pokušao sam da povučen nogu, ali je protivnik bio spreman i svesno ostao na zemlji. Čudno je što je arbirar svirao penal nakon šest sekundi„, rekao je posle meča Injigo Martinez.

Selektor Luis Enrike kaže da nije previše zabrinut:

Ovo nije rezultat koji smo želeli, naravno da mi se ne sviđa, ali ovo ništa ne menja za naredne dve utakmice. U nedelju nas čeka slična utakmica. Zadovoljan sam ritmom, bio je dobar, samo da popravimo efikasnost i biće u redu.“

Španija u narednom kolu u nedelju gostuje Gruziji.