Španija izborila pobedu, Danci brojali do 8, pobeda Engleza

FIFA World Cup 28. mar. 202119:55 > 19:57
Dani Olmo
REUTERS/ Irakli Gedenidze

Četiri duela drugog kola evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo odigrana su u nedelju u terminu od 18 časova. Pobede su upisali Engleksa, Danska i Jermenija i Španija.

Na remi sa Grčkom u prvom kolu, Španija je u grupi B na gostovanju Gruziji uspela da dođe do pobede koju je izborila u nadoknadi vremena. Na kraju 2:1 za Špance.

Gruzija je povela u 44. minutu, a strelac je bio Kviča Kvaračelija.

Crvena furija je do gola došla u 56. minutu. Đordi Alba je sjajno cantrirao, a Feran Tores nakon odličnog prijema izgradio poziciju i pogodio.

Pokušavala su oba tima, ali iz pet pokušaja domaćih i šest gostiju, samo su po dva išla u okvir gola.

Igrao se drugi minut nadoknade kada je Dani Olmo doneo pobedu Španiji, ali ni tu nije bio kraj. Gruzini su nastavili nervozno razočarani preokretom pa je Šengelija dobio crveni karton u četvrtom minutu nadoknade.

Španija ima četiri boda iz dva meča, Gruziji je ovo drugi poraz u kvalifikacijama. Špance 31. marta očekuje duel sa reprezentacijom takozvanog Kosova, a Gruzini istog dana gostuju Grčkoj.

U Grupi F Danska je bila izuzetno ubedljiva protiv Moldavije i slavila je rezultatom 8:0.

Čak pet golova je postignuto za samo 20 minuta. Počelo je pogotkom Dolberga sa penala, dva gola nakon toga dao je Damsgard, pogodio je Stiger Larsen, pa i Jensen.

U nastavku je Dolberg dao još jedan gol, upisao se u strelce i Skov a Ingvartsen je stavio tačku na goleadu Danaca koji su kvalifikacije otvorili sa dve pobede. Moldavija ima bod iz prvog kola. Danska će 31. marta u goste Austriji, a Moldavija dočekuje Izrael.

U Grupi Englezi su na gostovanju Albaniji došli do druge pobede u kvalifikacijama. Slavili su izabranici Gereta Sautgejta u Tirani rezultatom 2:0.

Na prvi gol se čekalo do 39. minuta kada je mrežu domaćih zatresao Hari Kejn. U 63. je Kejn bio u ulozi asistenta, a mrežu je zatresao Mejson Maunt.

Engleska sa šest bodova dočekuje duel sa Poljskom kod kuće 31. marta, a Albanija sa tri boda ide u San Marino gde gostuje istog dana.

Do pobede je u Grupi J došla Jermenija koja je nadigrala Island rezultatom 2:0.

Bersegjan i Bajramjan su bili strelce za pobedu Jermenije, drugu u grupi. Islandu je ovo drugi poraz.

Jermenija 31. marta dočekuje Rumuniju, a Island će u goste Lihtenštajnu.

Mečeve evropskih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo pratite samo na kanalima Sport Kluba.