Srbija obezbedila baraž, odluka u Portugalu!

FIFA World Cup 12. okt 202122:38 > 22:41 35 komentara
fudbalska reprezentacija Srbije
REUTERS/Marko Djurica

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedom protiv Azerbejdžana na stadionu "Rajko Mitić" 3:1 obezbedila je mesto u baražu za odlazak na Svetsko prvensztvo 2022. u Kataru. Dvostruki strelac bio je Dušan Vlahović.

Selekcija Portugala je pred svojim navijačima deklasirala Luksemburg sa 5:0.

Selekcija Dragana Stojkovića Piksija zadržala je prvo mesto sa 17 bodova, jedan manje, ali i meč manje, ima Portugal, koji će 11. novembra gostovati Republici Irskoj u Dablinu.

Orlovi kvalifikacioni ciklus završavaju 14. novembra duelom sa Portugalom u Lisabonu i ukoliko Kristijano Ronaldo i drugovi slave ili odigraju nerešeno na Ostrvu, biće im neophodan trijumf za prvo mesto i direktan plasman na Mondijal.

Srbije je dominirala, mogla je do vrha da napuni mrežu gostiju, ali na golu Azerbejdžana blistao je neverovatni Šahrudin Magomedalijev.

Orlovi su imali čak 22 udaraca ka golu rivala, osam u okvir, dok su Azeri iz jedinog udarac u okvir gola postigli pogodak.

Domaća selekcija je posle tri šanse i dve pogođene stative i nerealizovane prilike za goste, povela u 30. minutu pogotkom Dušana Vlahovića iz jedanaesterca. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj upravo nad mladim napadačem Fiorentine, koji je preuzeo odgovornost i sigurnim udarcem doneo prednost svom timu.

Nastavila je Stojkovićeva ekipa da napada, čak je postigla i drugi pogodak koji je poništen zbog ofsajda, ali na odmor je otišlo sa rezultatom 1:1. Golman Predrag Rajković je u drugom minutu nadoknade napravio katastrofalnu grešku koju je iskoristio Emin Mahmudov.

Sergej Milinković-Savić je u 52. minutu pogodio prečku, a samo nekoliko trenutaka kasnije Vlahović je po drugi put matirao golmana Azerbejdžana. Snažni fudbaler je bio na pravo mestu posle snažnog udarca Darka Lazovića i odbrane Magomedalijeva i iz neposredne blizine postigao je četvrti pogodak u sedmom meču kvalifikacija.

Domaći tim je nastavio sa napadima, bilo je nekoliko dobrih šansi, ali kamen sa srca navijačima Srbije pao je u 83. minutu kada je rezervista Dušan Tadić sa bele tačke postavio konačnih 3:1.

Portugal je bio ubedljiv protiv Luksemburga, uz tri pogotka Kristijana Ronalda. Prva dva gola Ronaldo je postigao iz penala u 8. i 13. minutu, treći u 87. minutu, a strelci su bili još Bruno Fernandeš u 18. i Paljinja u 69. minutu.

Uživo:

Sastavi:

Srbija: Rajković – Veljković, S. Mitrović, Nastasić – Lazović, Lukić, Grujić, Kostić – Milinković Savić – Jović i Vlahović.

Azerbejdžan: Magomedalijev – Krivocjuk, Haghverdi, Medvedev – Salahli, Mahmudov, Garajev, A. Huseinov – Ozobić, Ren. Dadašov, A. Abdulajev.

Utakmice reprezentacije Srbije ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)

Uživo

2′ Srbija je od starta krenula ofanzivno, sa presingom na protivničkoj strani terena…

4′ nema uzbuđenja na stadionu „Rajko Mitić“. Na tribinama je oko 7.000 gledalaca.

8′ Azerbejdžan je imao slobodan udarac, pokušali su uigranom akcijom da zasprete Orlovima, ali nisu uspeli. Portugal je poveo protiv Luksemburga golom Kristijana Ronalda u 8. minutu iz penala.

12′ najbolja šansa za Srbiju. Vlahović je odlično šutirao po zemlji, ali je pogodio spoljni deo desne stative gostujućeg golmana.

14′ još jednom stativa! Kostić je u kontri bio brži od Azerbejdžanaca, želeo je da asistira ka Vlahoviću, ali je loptu zakačio jedan igrač gostiju i prosledio je do stative. Ponovo mnogo sreće za Azere.

16′ još jedna velika šansa za domaću ekipu! Kostić je centrirao sa desne strane, Lazović je vratio loptu pred gol, a umalo da je jedan igrač Azerbejdžana prosledi u praznu mrežu. Ipak, u poslednjem trenutku gosti su intervenisali, a u nastavku akcije Milinković-Savić je dobro šutirao, međutim, samo u spoljni deo mreže. Srbija je mnogo bolja.

Portugal posle samo 17 minuta vodi 3:0! Ronaldo je dva puta bio precizan sa bele tačke, u 8. i 13. minutu, a u strelce se upisao i bruno Fernandeš.

19′ velika šansa i za Azerbejdžan. Filip Ozobić je šutirao iz srca šesnaesterca, Rajković je već bio savladan, ali je lopta otišla pored gola.

23′ Grujić šutira snažno sa 20-tak metara preko gola.

26′ nezgodna situacija za Srbiju, ali ofsajd… Rajković je za svaki slučaj odbranio.

28′ penal za Srbiju! Haghverdi je oborio Vlahovića…

30′ GOOOOOLLLLL!!! Vlahović je preuzeo odgovornost i sigurnim udarcem doneo prednost Srbiji!

34′ opasan napad Orlova, Lazović je pokušao da asistira, ali nije bilo promene rezultata.

39′ Kostić je sve želeo sam da završi, šutirao je iskosa sa leve strane, ali direktno u golmana gostiju.

41′ još jedan u nizu dobrih napada Stojkovićevog tima, ali bez promene rezultata.

42′ Milinković-Savić lob udarcem pogađa mrežu Azerbejdžanaca, ali gol je poništen zbog ofsajda. VAR proverom je potvrđena odluka sudija.

43′ Jović je dobro šutirao glavom posle odlične akcije Grujića i Lazovića, ali je Magomedalijev ponovo bio na mestu.

45′ u prvom poluvremenu će se igrati još dva minuta.

45+1′ Azerbejdžan je izjednačio na 1:1 posle katastrofalne greške golmana Rajkovića! Čuvar mreže srpskog tima je bez potrebe izašao van šesnaesterca, spetljao se, a Mahmudovu nije bilo teško da loptu pošalje u praznu mrežu.

Na poluvremenu je rezultata 1:1. Portugal vodi sa 3:0.

46′ Nije bilo promena na poluvremenu.

48′ selektor Stojković je na zagrevanje poslao Tadića i Mitrovića. Prvi korner za Srbiju tek u 48. minutu.

50′ Jović je pokušao posle centaršuta Kostića, ali nije bilo opasnosti po goste.

52′ Sergej pogađa prečku! Odlična reakcija golmana Magomedalijeva…

52′ GOOOOOOLLLL!!! Vlahović za 2:1! Lazović je snažno šutirao sa više od 20 metara, golman gostiju je odbranio, ali se lopta odbila do Vlahovića, koji je iz neposredne blizine postigao četvrti pogodak u sedam mečeva.

54′ Abdulajev je zapretio, ali nije bio precizan.

55′ Jović je u dobroj poziciji, šutirao je levom nogom, ali u spoljni deo mreže.

63′ sjajan pokušaj Vlahovića ‘makazicama’, ali malo pored gola gostiju. Sve čestitke za mladog napadača Orlova.

64′ Vlahović ponovo. ali iz dva puta nije uspeo da postigne i treći pogodak. Aplauzi sa tribina za napadača Fiorentine.

66′ dvostruka izmena u domaćem timu – Tadić i Aleksandar Mitrović su u igru, a van terena su Grujić i Jović. Portugal vodi 4:0, strelac je Paljinja.

69′ spektakularna odbrana Magomedalijeva! Golman gostiju ‘skinuo’ je cizer Mitroviću.

82′ još jedan penal za Srbiju! Rukom je igrao jedan fudbaler Azerbejdžana. VAR provera – penal!

83′ GOOOOLLLLL!!! Tadić hladnokrvno pogađa za 3:1. Golman Azerbejdžana se nije ni pomerio.

90′ igraće se još pet minuta.

90+5′ Meč je završen – Srbija je pobedila 3:1.