Srpkinje dominantne protiv Bugarki: Dva gola Damnjanovićeve

FIFA World Cup 25. nov 202118:20 > 18:24 1 komentar
FSS

Ženska reprezentacija Srbije pobedila je Bugarsku u Staroj Pazovi rezultatom 3:0 u meču četvrtog kola grupe H kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Srpkinje su do drugog trijumfa u kvalifikacijama stigle na dominantan način, uz dva gola Jovane Damnjanović, napadačice minhenskog Bajerna.

Damnjanovićeva je dovela Srbiju do prednosti u 31. minutu, da bi u 59. povisila rezultat. Već tad je bilo jasno da kome će otići tri boda, ali je srpski tim još jednom zatresao mrežu Bugarki. Učinila je to Nevena Damjanović u 84. minutu udarcem glavom pod prečku.

Velike zasluge za pobedu idu i Jeleni Čanković, koja je upisala dve asistencije u drugom poluvremenu.

Srbija je treća u grupi H sa šest bodova, četiri manje od drugoplasiranog Portugala, a šest u odnosu na Nemačku.

U sledećoj utakmici, 30. novembra, gostuje Bugarskoj, koja je bez poena poslednja.

Na Mundijal direktno idu najbolje ekipe iz svake od devet grupa, uz tri najbolje drugoplasirane. Preostalih šest drugoplasiranih čeka baraž.