Srpski ženski fudbal nastavlja da raste: Izrael deklasiran!

FIFA World Cup 7. apr 202220:17 > 20:19 1 komentar
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije
Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©

Nastavlja se ekspanzija srpskog reprezentativnog ženskog fudbala – najbolje fudbalerke Srbije u četvrtak su u meču grupne faze kvalifikacija za Svetsko prvenstvo na domaćem „Sportskom centru FSS“ u Staroj Pazovi ubedljivo porazile Izrael rezultatom 4:0 (1:0).

Povezano:

Srbija je posle nove pobede na drugom mestu kvalifikacione H grupe sa 15 bodova iz sedam duela – tri manje, uz meč manje, od lidera na tabeli Nemačku.

Golove za Srbiju postigle su Jovana Damnjanović u petom, Tijana Filipović u 67, Miljana Ivanović u 72. i Anđela Krstić u 90+2. minutu.

Naredni meč ekipa selektora Predraga Grozdanovića igra u utorak 12. aprila takođe u Staroj Pazovi, a rival će biti jedna od najboljih reprezentacija sveta – Nemačka. Svetsko prvenstvo održava se u julu i avgustu 2023. godine u Australiji i na Novom Zelandu, a titulu će braniti reprezentacija SAD.

Od ostalih mečeva kvalifikacija koji su se igrali u četvrtak vredi izdvojiti dramatičnu pobedu selekcije Bosne i Hercegovine na domaćem terenu protiv Azerbejdžana rezultatom 1:0 (0:0). Jedini gol postigla je igračica Bajer Leverkuzena Milena Nikolić u 90+4. minutu.

U meču BiH – Azerbejdžan viđena je velika neizvesnost, a u Gruziji je viđena ekstremna suprotnost – Švedska je pobedila Gruziju nestvarnim rezultatom 15:0, a na poluvremenu bilo je 11:0 za nordijsku selekciju.