Turci razbili i Norvešku, Holandija upisala prve bodove

FIFA World Cup 27. mar 202119:52 > 19:53 0 komentara
fudbalska reprezentacija Turske, Tufan, Jilmaz
REUTERS/Jon Nazca

Reprezentacija Turske ubedljivo je kao gost u Malagi pobedila selekciju Norveške rezultatom 3:0 u 2. kolu grupe G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022.

Turska je posle startnog trijumfa protiv Holandije (4:2) upisala i drugu pobedu i sa šest bodova na vrhu tabele izjednačila sa Crnom Gorom, koja je u nedelju savladala Gibraltar 4:1.

Skandinavci su ostali na tri osvojena boda, koliko ima i Holandija koja je u Amsterdamu bila bolja od Letonije 2:0.

Gosti su u Malagi poveli pogotkom dvostrukog strelca Ozana Tufana. Dvadesetšestogodišnji fudbaler Fenerbahčea u 4. minutu doneo je prednost svom timu, a u 58. prelepim udarcem sa više od 20 metara postavio konačan rezultat. U strelce se u 28. minutu upisao i defanzivac Lestera Čalar Sojunču, koji se sjajno skočio i glavom matirao Runea Jarstejna na centaršut Jusufa Jazičija.

Sojučnu je uspeo i da zaustavi Erlinga Holanda i svakako je jedan od najzaslužnijih što je Turska prvi put u istoriji kvalifikacije počela sa dve pobede i sa gol razlikom 7:2 lider je grupe.

Norvežani su meč završili sa igračem manje jer je u 80. minutu direktan crveni karton dobio Kristijan Torstvedt.

Turci u utorak dočekuju Letoniju, a Norvežani gostuju u Podgorici.

Holandija je posle poraza u Istanbulu bila pod pritiskom u duelu sa Letonijom, ali uspela je da ispuni cilj.

Stiven Bergvajn je u 32. minutu sjajnim udarcem levom nogom doneo prednost Lalama, a trijumf je overio Luk de Jong koji je odlično reagovao posle kornera Memfisa Depaja i glavom poslao loptu u mrežu gostiju.

Lale u sledećem kolu gostuju Gibraltaru.

Print screen

Belorusija je u grupi E u prvom kvalifikacionom duelu u Minsku pobedila selekciju Estonije 4:2 i sa tri boda izjednačila sa Češkom i Belgijom.

Gosti su dva puta vodili golovima Aniera u 31. i 55. minutu, ali su Belorusi uspeli da preokrenu zahvaljujući i isključenju Oigusa u 77. minutu.

Pogotke za domaće postigli su Lisakovič u 45 i 84, Kendiš u 64. i Savicki u 81. minutu.