Urugvaj siguran protiv Bolivije, remi Paragvaja i Kolumbije

FIFA World Cup 6. sep 20214:59 > 5:01 0 komentara
Mitchell Leff/Getty Images

Tri meča kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru odigrana su u Južnoj Americi u noći između nedelje i ponedeljka. Pobede su slavili Urugvaj i Peru, a duel Paragvaja i Kolumbije završen je rezultatom 1:1.

Urugvaj je na svom terenu savladao Boliviju rezultatom 4:2.

De Araseta je bio dvostruki strelac za Urugvaj, postigao je prvi i četvrti gol za svoj tim, a po jedan gol dali su Valverde i Alvarez. Za Boliviju se u strelce upisao Moreno koji je prvi gol dao u 59, a drugi u 84. minutu (sa penala).

Bolivija je ekipa sa najlošijim učinkom na gostujućim terenima u kvalifikacijama sa 59 mečeva bez pobede u gostima.

Peru je minimalnim rezultatom savladao Venecuelu, a jedini gol na meču postigao je Kueva u 35. minutu. Venecuela je od 38. minuta bila sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Rinkon.

Utakmice južnoameričke zone kvalifikacija za Svetsko prvenstvo ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)

Paragvaj i Kolumbija odigrali su nerešeno 1:1. Poveo je Paragvaj preko Sanabrije u 40. minutu, a bod Kolumbiji doneo je Kvadrado sa penala u 53. minutu.

Nakon nekompletnih osam kola, jer Brazil i Argentina nisu odigrali svoj meč, Brazil je prvi sa 21 bodom, sledi Argentina sa 15, Ekvador ima 13, Kolumbija 10, Paragvaj i Peru po osam, Čile sedam, Bolivija šest, a Venecuela četiri.