Srbija ispustila pobedu u Dablinu

FIFA World Cup 7. sep 202121:30 > 08. sep 2021 0:32 70 komentara
Nikola Milenković, Sergej Milinković-Savić
Action Images via Reuters/Paul Childs

Srbija je igrala 1:1 sa Republikom Irskom u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine. Iako je dominirala, srpska reprezentacija je primila nesrećan autogol u 87. minutu kojim je Irska stigla do boda.

Izabranici selektora Dragana Stojkovića dominirali su od početka do kraja meča. Dobru igru su krunisali golom Milinkovića- Savića u 20. minutu, koji je glavom pogodio posle sjajnog kornera Dušana Tadića.

I posle toga sve je bilo u znaku Srbije koja je propustila veliki broj šansi. Najviše ih je imao Mitrović, a u izglednim situacijama su bili i Radonjić i Sergej Milinković – Savić. I onda je stigla kazna kada je nesrećan autogol postigao Milenković pošto ga je pogodio Milinković Savić u želji da ispuca loptu u 87. minutu posle kornera.

Sve je bilo u znaku Srbije, šanse, inicijativa, korneri i neshvatljivo je da Srbija nije pobedila u ovom meču. Ovim su izabranici Piksija Stojkovića sami sebi značajno zakomplikovali posao u grupi.

Na tabeli Portugal posle pet mečeva ima 13 bodova,dok je Srbija druga sa 11. Sada je jasno da će njihov međusobni duel odlučiti ko će direktno u Katar, a ko u baraž.

Tok meča uživo:

Pokušaj Đuričića glavom posle centaršuta Kostića u trećem minutu. Prvi korner za Srbiju, Irci otklanjaju opasnost. Velika šansa za Vlahovića. Ukrao je loptu defanzivcima Irske, golman Bazunu zaustavlja njegvo pokušaj u petom minutu.

Posle boljeg starta Srbije, Irska se polako oslobađa pritiska. Još jedan solidan pokušaj za Srbiju posle centaršuta Sergeja Milinkovića – Savića ka Mitroviću. Udarac Nemanje Gudelja sa 25 metara u 15. minutu, ostaje 0:0.

Prva šansa za Irsku posle šuta Hendrika u 17. minutu. Za malo lopta prolazi pored gola. Dobar napad Srbije u 19. minutu, samo korner. Sjajno ga izvodi Dušan Tadić, glavom pogađa Sergej Milinković – Savić. Vodi Srbija 1:0.

Slobodan udarac za Irsku sa oko 20 metara u 25. minutu posle faula Đuričića. Sigurna odbrana Rajkovića posle šuta Hendrika. Velika šansa Milenkovića posle sjajnog prodora i povratne lopte Kostića. Ostaje 1:0 za Srbiju.

Srprski reprezentativci za sada sjajno kontrolišu dešavanja na terenu. Dobra intervencija Rajkovića u 37. minutu. Irci bez izglednije prilike u dosadašnjem toku meča.

Odlična akcija srpske reprezentacije. Vlahović spušta loptu Mitroviću, kome golman Irske brani sjajan udarac. Velika prilika da se duplira prednost.

Potpuna dominacija fudbalera Srbije, šteta što je i dalje samo 1:0. Kostić igra rukom, slobodan udarac za Irsku u 43. minutu. Dobra intervencija Pavlovića. To je to za prvo poluvreme. Odlična igra Srbije i zaslužena prednost posle prvog dela.

Na startu drugog dela agresivniji reprezentavci Irske, međutim za sada nema većih uzbuđenja ni na jednoj polovini.

Prva velika šansa u nastavku. Odličan pas Đuričića ka Mitroviću koji sa sedam metara slabo šutira i Irci su ga izblokirali. Mogla je Srbija lako do 2:0.

I ponovo golman Bazunu spašava Irce u 59.minutu. Sjajan prodor i centaršut Kostića, Mitrović postavlja nogu, ali golman Irske brani udarac sa pet metara. Minut kasnije Milinković- Savić šutira sa ivice šesnaesterca preko gola. Odnos u kornerima 7:0 za Srbiju.

Izmene u Srbiji. Ulaze Radonjić i Jović, umesto Đuričića i Vlahovića u 70. minutu. Odlična kontra i dve dobra šuta Radonjića, ponovo sjajan Buzunu.  Odnos u šutevima 10:1 u korist Srbije.

Ponovo Radonjić prolazi po desnom krilu, sada gol spašava defanzivac Meklejn u 78. minutu. Kostić u 84. minutu propušta priliku posle pasa Radonjića. Ostaje 1:0.

I stigla je kazna Srbiju. Posle mnogo propuštenih prilika Srbija sama sebi daje gol. Milinković-Savić u želji da izbije loptu pogađa Milenkovića i ona odlazi u gol. Rezultat je 1:1 na tri minuta do pre kraja.

Irska je napadala u finišu, ali je ostalo 1:1. Velika šteta, Srbija je ovo utakmicu morala da pobedi.

Utakmice reprezentacije Srbije ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)