Van Dajk: Svaka čast Crnoj Gori, ali igrali smo skandalozno

Netherlands' Virgil van Dijk poses for a selfie with a young fan after the match Van Dajk Holandija
REUTERS/Stevo Vasiljevic

Kapiten fudbalske reprezentacije Holandije Virdžil van Dajk bio je veoma ljut posle utakmice u Podgorici u kojoj je njegova selekcija ispustila dva gola prednosti.

Meč u Podgorici završen je nerešeno 2:2  iako su Holanđani do 82. minuta vodili sa 2:0 golovima Memfisa Depaja. U finišu utakmice Crna Gora je golovima rezervinh igrača Vukotića i Vujnovića sprečila da gosti već tada obezbede prvo mesto u grupi i direktan plasman na Svetsko prvenstvo.

Holanđani su i dalje prvi u grupi, ali moraće da stepe do poslednjeg trenutka i odlučujuće utakmice protiv Norveške u utorak.

Van Dajk je igru Holanđana u nastavku utakmice nazvao „skandaloznom“.

Prosto je skandalozno kako smo odigrali drugo poluvreme. Svi smo želeli da imamo loptu, da napadamo i damo gol. Zaboravili smo na defanzivu i odbranu našeg gola. Ostavili smo im mnogo prostora i kažnjeni smo. To je jednostavno užasno„, kazao je Virdžil van Dajk.

Defanzivac Liverpula kaže da ozbiljna reprezentacija ne sme sebi da dozvoli takav kiks.

Uz dužno poštovanje prema Crnoj Gori, ali mi kao Holandija morali smo da pobedimo u Podgorici. Morali smo već u subotu da obezbedimo odlazak na Svetsko prvenstvo„.

Holandija je prva u Grupi G sa 20 bodova, dva više od Turske i Norveške, sa kojom se sastaje u utorak u Roterdamu.