VAR izbio Hrvatima dva boda, slavlje Rusa u Mariboru

FIFA World Cup 11. okt 202122:43 3 komentara
Luka Modrić
REUTERS/Antonio Bronic

Fudbalska reprezentacija Hrvatske odigrala je u Osijeku protiv Slovačke 2:2 u osmom kolu Grupe H evropske zone kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru naredne godine i na taj način prvo mesto prepustila Rusiji koja je slavila u gostima protiv Slovenije 2:1.

Mučili su se izabranici Zlatka Dalića praktično od prvog minuta. Slovaci su dva puta vodili, ali su Vatreni uspevali oba puta da se vrate, a čak su imali i priliku za pobedu. Tačnije, postigli su gol za 3:2, ali je pogodak Vlašića u 83. minutu poništen posle konsultacija VAR zbog ofsajda. Tako su Vatreni ipak ostali bez pobede, a zbog pobede Rusije u Mariboru i bez prvog mesta Grupe H.

Slovaci su do gola u Gradskom Vrtu došli posle 20 minuta. Veteran Marek Hamšik proigrao je Šranca, koji je matirao Livakovića za vođstvo Slovaka. Ipak, Vatreni brzo odgovaraju. Već u 25. minutu je 1:1, a strelac je Andrej Kramarić, koji je i ovog puta igrao na poziciji najisturenijeg napadača. Međutim, do poluvremena Slovačka ponovo dolazi do vođstva. U 45. minutu gol postiže Haraslin i najavljuje izuzetno teških drugih 45 minuta za vicešampiona sveta.

Po teškom vremenu mučili su se domaći da dođu do gola. I konačno u 71. minutu neuništivi kapiten Luka Modrić postiže novi gol u reprezentativnom dresu za konačnih 2:2. Veliko slavlje domaćih navijača bilo je u pomenutom 83. minutu, ali nisu se dugo oni i Vlašić radovali, pošto je VAR presudio drugačije.

Ovim remijem Slovačka je i definitivno ispala iz igre za Katar, pošto dva kola pre kraja ima 10 bodova, čak sedam manje od Hrvata. Ali Vatreni više nisu prvi u grupi, jer ih je preskočila Rusija, koja je zabeležila pobedu u komšiluku. Na stadionu Ljudski Vrt u Mariboru Slovenija se borila za poslednji voz za Katar. Da je pobedila Zbornaju, imali bi još šanse, ali Rusi su praktično sve rešili u svega četiri minuta. Divejev u 28. i Džikija u 32. minutu doneli su 2:0, a ni gol Iličića u 40. minutu nije bio dovoljan da Slovenci makar dođu do boda.

Rusija je prva sa 19 bodova, dva više od Hrvatske i po svemu sudeći presudan će biti okršaj u poslednjem kolu kada se dve reprezentacije budu međusobno sastale u Hrvatskoj. Slovenija je na deobi trećeg mesta sa Slovačkom, sa 10 bodova. Na začelju su Malta i Kipar sa po pet bodova posle nerešenog rezultata 2:2 u ovoj rundi na Kipru.