Vind sprečio bruku protiv Farana, novi remi Francuske

FIFA World Cup 4. sep 202122:53 0 komentara
fudbalska reprezentacija Danske
REUTERS/Liselotte Sabroe

Danska je došla i do pete pobede u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, pošto je minimalnim rezultatom u gostima slavila protiv Farskih Ostrva. Svetski šampion Francuska remizirao je i u drugom meču zaredom, ovog puta u gostima protiv Ukrajine.

Iako su Farska Ostrva danska kolonija, u Toršavnu nije bilo popusta. Držali su se Farani na 0:0 sve do 85. minuta. Imali su dosta sreće u 45. minutu pošto je posle asistencija sa VAR poništen Vindu gol zbog ofsajda. Ali ipak, u tom 85. minutu iako se VAR ponovo konsultovao, ovog puta je Jonasu Vindu priznat pogodak za tri boda Danske. Danci su ostali lideri Grupe F sa maksimalnih 15 bodova, pet više od Izraela koji je dobio Austriju 5:2 i sedam više od Škotske, koja se takođe mučila i jedva pobedila Moldaviju 1:0. Austrija ima sedam bodova, a Farska Ostrva i Moldavija po jedan.

Aktuelni svetski šampion Francuska definitivno je u krizi. Posle Bosne i Hercegovine Francuzi nisu uspeli da pobede u Kijevu Ukrajinu. Šaparenko je doveo Ukrajince u vođstvo u 44. minutu, a bod favoritu doneo je Marsijal u 50. minutu. Francuska je i dalje lider na tabeli Grupe D sa devet bodova, ima četiri boda više od Ukrajine, i Finske koja ima čak dve utakmice manje. Bosna i Hercegovina i Kazahstan imaju po dva boda.

Turska je opravdala ulogu favorita protiv Gibraltara u gostima pobedom 3:0 a strelci su bili Dervišolu, Čalhanolu i Karaman. Turci imaju 11 bodova na vrhu Grupe G, jedan više od Holandije.