Žota i Ronaldo režirali preokret Portugalije, osmica Belgije

Kristijano Ronaldo
REUTERS/Pascal Rossignol

Aktuelni evropski šampion reprezentacija Portugalije zabeležila je i drugu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, u gostima protiv Luksemburga 2:1 i tako ostala na deobi prvog mesta u grupi sa Srbijom.

Luksemburžani su pokazali da pobeda nad Ircima nije slučajnost i da neće biti nimalo lak i naivan rival. Prva zvezda tima Žerson Rodriges doveo je domaćina u vođstvo u 30. minutu. Malo je falilo da Luksemburg ode na odmor sa vođstvom, ali u drugom minutu nadoknade Diogo Žota koristi asistenciju Pedra Neta, koji je ušao koji minut ranije umesto Žoaoa Feliksa i postiže gol, treću u dve utakmice za 1:1.

Bio je to izuzetno bitan momenat, jer nije isto otići na poluvreme sa deficitom ili egalom. Samo šest minuta od početka drugog dela prva zvezda tima Kristijano Ronaldo postiže vodeći gol, a asistent je bio Žoao Kanselo. Do kraja meča Portugalci su umešno čuvali vođstvo, a do kraja su i postigli još jedan gol. Strelac je bio Palinja, a asistent ponovo Neto.

Ovom pobedom Portugalci su ostali na deobi prvog mesta Grupe A sa Srbijom, pošto obe selekcije imaju po sedam bodova. Ali Portugalci su prvi jer imaju bolju gol razliku. Selekcija Fernanda Santoša ima +3 (6:3), dok Srbija ima +2 (7:5).

Belgijanci i kada izvedu drugi tim ulivaju strah u kosti. A kako i ne bi kada su drugopozivci Trosar, Batšuai, Praet. To su pokazali protiv Belorusije u Briselu koju su razbili 8:0. Vedeta Brajtona Trosar postigao je dva gola, koliko i Vanaken a po jednom su se u strelce upisali Bašuai, Doku, Praet i Benteke koji je ušao sa klupe. Crveni đavoli su lideri Grupe E sa sedam bodova, imaju tri boda više od Češke, koja im je jedina uzela bodove, odigravši nerešeno u prošlom kolu. Belorusija je na deobi trećeg mesta sa Velsom, sa po tri boda.

U drugom meču grupe Vels je kod kuće došao do prve pobede i to veoma bitne. Savladan je direktan konkurent za baraž reprezentacija Češke minimalnim rezultatom, a jedini gol postigao je igrač Mančester Junajteda Danijel Džejms na asistenciju Gereta Bejla.