Kopa Amerika: Argentina bez poraza, slavio i Urugvaj

Reprezentacije 29. jun 20219:02 3 komentara
Lionel Mesi
REUTERS/Rodolfo Buhrer

U noći između ponedeljka i utorka odigrana su poslednja dva meča grupne faze Kopa Amerika, a pobede su upisali Argentina i Urugvaj.

Komplatirano je četvrto kolo u Grupi A na Kopa Amerika. Posle trijumfa nad Bolivijom, Argentina u nastavak takmičenja ide bez poraza, kao i Brazil u Grupi B. Sa drugog mesta dalje će Urugvaj koji je u poslednjem kolu savladao Paragvaj.

Argentina je do treće pobede na takmičenju došla rezultatom 4:1, a Boliviji je sudbina bila zapečaćena već u prvom poluvremenu koje je završeno 3:0 u korist Gaučosa.

Već u šestom minutu Alehandor Gomez je u gol za vođstvo pretvorio asistenciju Lionela Mesija koji i sam u nastavku dva puta trese mrežu. Mesi je prvo bio precizan sa bele tačke u 33. minutu da bi u 42, nakon dodavanja Serhija Agura postigao još jedan prelep gol.

Savedra je u 60. minutu smanji na 3:1, a konačan rezultat postavljen je pet minuta kasnije kada se u strelce upisao i Lautara Martinez koji je u igru ušao samo dva minuta ranije umesto Aguera.

Lionel Mesi odigrao je svoj 148. meč u dresu reprezentacije i sada je neprikosnoven po broju nastupa za državni tim – za jedan meč je pretekao Havijera Maskerana.

Duel Urugvaja i Paragvaja rešen je jedinim golom, a precizan je sa bele tačke za Urugvajce u 21. minutu bio Edinson Kavani.

U završnicu su se iz Grupe A dalje plasirali Argentina, Urugvaj, Paragvaj i Čile, a iz Grupe B Brazil, Peru, Kolumbija i Ekvador.