Kopa: Preokret Paragvaja protiv oslabljene Bolivije

Reprezentacije 15. jun 20219:00 > 9:05 0 komentara
Amanda Perobelli, Reuters

Fudbaleri Paragvaja posleo preokreta su savladali selekciju Bolivije 3:1 u prvom kolu grupe A Kopa Amerike.

Paragvaj je imao mnogo više vremena loptu u posedu, a ka golu rivala uputio je ukupno 34 udarca. Do preokreta je, ipak, došao tek pošto je Bolivija ostala sa igračem manje – crveni karton dobio je 19-godišnji Haume Kuelar u nadoknadi prvog poluvremena.

Bolivija je dodatno bila oslabljena odsustvom petorice igrača zbog pozitivnih testova na koronavirus. Među njima je i napadač Marselo Martins, koji je postigao sedam golova u poslednjih sedam utakmica za reprezentaciju.

Već u 10. minutu je povela Bolivija, kada je kazneni udarac precizno izveo Ervin Savedera. Prethodno je jedan od igrača Paragvaja igrao rukom u kaznenom prostoru.

Branili su tu prednost bolivijski fudbaleri, ali se sve značajno promenilo kada je Kuelar isključen iz igre.

Paragvaj je apsolutno dominirao u nastavku. Izjednačujući gol postigao je Kaku u 62. minutu, a za potpuni preokret pobrinuo se Anhel Romero golovima u 65. i 80. minutu.

Paragvaj je lider grupe, u kojoj su prethodno Argentina i Čile remizirali 1:1.