Minimalac Meksika za prvo mesto, dalje ide i Salvador

Reprezentacije 19. jul 20218:15 0 komentara
Meksiko Salvador Gold kup
Photo by Richard Rodriguez/Getty Images

Fudbaleri Meksika savladali su Salvador sa 1:0 u trećem kolu A grupe Gold kupa, tako da kao prvi u grupi odlaze u četvrtfinale. Salvadoru je pre meča odgovarao i bod za prvo mesto, ali će morati da se zadovolje i drugim.

Odlučujući gol postigao je Luis Alfonso Rodrigez u 26. minutu – asistent je bio Ektor Erera, verovatno igrač utakmice, a Rodrigez je uz odbitak i malo sreće zatresao mrežu na stadionu Koton boul u Dalasu.

Igralo se u visokom ritmu, bilo je prilika na obe strane, a izjednačenje Salvadoraca prvo je sprečio golman Talavera, da bi u 70. minutu Larin pogodio stativu. Prethodno je Mori imao odlične prilike da duplira prednost Meksika.

U drugom meču grupe, Trinidad i Tobago i Gvatemala remizirali su 1:1.

Meksiko će u četvrtfinalu igrati sa drugim iz grupe D, a Salvador sa drugim. Trenutno je tamo Honduras prvi sa šest, a Katar drugi sa četiri boda, pred međusobni okršaj u poslednjoj rundi.