Pobede Brazila i Argentine, slavili i Ekvadorci za kotu 3

Reprezentacije 3. sep 20218:50 > 9:08 0 komentara
Everton Ribeiro, Čile - Brazil 0:1
Andres Pina Photosport

Odigrani su mečevi 7. kola Južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru. Brazil i Argentina su opravdali uloge favorita, a veliku pobedu, za ostanak na trećoj poziciji, upisao je Ekvador.

Brazilci su zabeležili i sedmu pobedu u kvalifikacija i za još tri koraka su bliži Kataru. Iako su, zbog problema sa pandemijom, nastupili u „šarenom“ sastavu, slavili su u Santjagu protiv Čilea, rezultatom 1:0.

Istini za volju, pokušavali su Čileanci iz svih pozicija da matiraju golmana Brazila, ali je Ueverton sa nekoliko sjajnih intervencija zaustavio udarce Vidala i Vargasa. U drugom poluvremenu goste je spašavao i Aleks Sandro, da bi u 64. minutu sevnula kontra Nejmara, čiji je udarac odbranio Klaudio Bravo, ali je na odbijenu loptu sjajno reagovao Everton Ribeiro i postigao jedini gol na meču.

Povezane vesti

Šampion Kopa Amerike, selekcija Argentine, savladala je Venecuelu rezultatom 3:1, za ostanak na drugoj poziciji Južnoameričkih kvalifikacija. Ipak, Gaučosima je posao bio olakšan posle 32. minuta, kad je iz igre isključen Adrijan Martines posle direktnog crvenog kartona, nakon pogibeljnog starta na Mesiju.

U prvom trenutku, sudija Leodan Gonzales je Martinesu pokazao žuti karton, ali je nakon dodatnog pregledavanja VAR snimka, promenio odluku i isključio „rezervistu“ domaćih. U samoj završnici prvog perioda Lautaro Martines je doneo vođstvo Argentincima. Sredinom drugog poluvremena je asistirao Hoakinu Koreji za 2:0, a 180 sekundi kasnije, Anhel Koreja je sam sebi pripremio novi gol. U završnici je Jeferson Soteldom „Panenkom“ sa bele tačke postavio konačan rezultat – 1:3.

Na ovaj način Argentinci su upisali i 21. uzastopni meč bez poraza, a u narednom susretu pulene Lionela Skalonija čeka gostovanje Brazilu u Sao Paolu.

Peru i Urugvaj su odigrali meč u Limi bez pobednika – 1:1. Na taj način Urugvajci su upisali i treći uzastopni remi, za ostanak na četvrtoj poziciji, a Peru je posle pobede nad Ekvadorom uzeo važan bod, ali je daleko od borbe za plasman na SP.

U 25. minutu vođstvo domaćinu doneo je vezista Renato Tapija, as Selte, ali je radost navijača kratko trajala. Četiri minuta kasnije izjednačenje gostima je doneo Džordžijan de Araskaeta, koji je spretno ubacio odbijenu loptu u mrežu. Veliku šansu u 64. minutu za Peru je propustio Tapija, a na kraju meča stekao se utisak da su zadovoljniji gosti osvajanjem boda.

Nešto slično viđeno je i u meču u La Pazu, gde su Bolivija i Kolumbija odigrali nerešeno – 1:1. Kolumbijci su poveli u 69. minutu, nakon sjajne solo akcije Rohera Martinesa. Ipak, domaćin je došao do boda u 83. minutu, posle fantastičnog udarca Fernanda Sauseda sa vrha šesnaesterca. Kolumbija je ostala na petom mestu, dok je Bolivija osmoplasirana.

Veliki trijumf (2:0) upisao je Ekvador protiv Paragvaja, i to posle dva vezana poraza. Slavlje domaćinu u Kitu, za ostanak na trećoj poziciji, doneli su Tores u 88. i Estrada u 90. minutu.

Posle 7. kola kvalifikacija na tabeli vodi Brazil sa 21 bodom, drugoplasirana Argentina ima 15, a trećeplasirani Ekvador 12 bodova. Slede Urugvaj i Kolumbija sa po devet bodova, a u donjem domu su šestoplasirani Paragvaj sa sedam, Čile i Bolivija sa šest, Peru sa pet i Venecuela sa četiri boda.