U21: Slovenci i dalje bez pobede, derbiji završeni nerešeno

Reprezentacije 27. mar 202122:58 > 23:00 0 komentara
Getty Images/Patrick Smith

Mlada fudbalska reprezentacija Slovenije remizirala je sa Češkom na svom terenu u drugom kolu grupe B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo rezultatom 1:1.

Zmajčeke je doveo Matko do prednosti u 32. minutu i do finiša je delovalo da će tri boda pripasti domaćinu. Ipak u 85. je Prelec postigao autogol i postavio konačan rezultat.

U jednom od dva derbija odigrana u subotu Španija i Italija podelili su bodove – 0:0.

Španija je lider B grupe sa 4 boda, Češka i Italija imaju po 2, a Slovenija jedan.

U grupi A Nemačka i Holandija su u grupi A odigrali nerešeno 1:1, dok je Rumunija dobila Mađarsku u komšijskom derbiju sa 2:1.

Klajvert je doneo prednost Lalama u 48. minutu, a Nmeča je u 84. postavio konačan rezultat. U drugom meču svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu, koje su Mađari igrali sa desetoricom zbog isključenja Zokea u 42. minutu.

Uprkos tome, domaći su poveli preko Conke u 56. minutu, ali su u nastavku Rumuni iskoristili brojčanu nadmoć i preko Matana u 70. i Paskanua u 87. izvojevali trijumf.

Panceri i Rumunija imaju po četiri boda, Holandija 2, a Mađarska je bez bodova.