Kada nema Ronalda tu je Silva, nepobediva Andora

Hector Vivas/Getty Images

U jedinoj utakmici dana u elitnoj A ligi Lige nacija Portugalija je kod kuće savladala Italiju minimalnim rezultatom golom Andrea Silve. Andora nastavila seriju neporaženosti i protiv Kazahstana.

Portugalci su bili bolji rival od gotovo beskrvne Italije i dovoljan je bio trenutak lucidnosti napadača Sevilje da u 48. minutu donese tri boda. Koliko je bilo lutanja u selekciji Roberta Manćinija, koji je zamenio čak devet igrača u odnosu na meč sa Poljskom, govori i činjenica da je ekipa izmenila tri kapitena, Ćira Imobilea, Domenika Krišita i Đakoma Bonaventuru. Portugalci su prvi u Grupi 3 A lige Lige nacija sa tri boda iz jedne utakmice, dok Poljska iz isto jedne i Italija iz dve utakmice imaju po bod. U narednom meču 11. oktobra Poljska dočekuje Portugaliju.

U B ligi fantastičan meč u Stokholmu i na kraju pobeda gostiju uz preokret. Šveđani su vodili 2:0 golovima Telina u 35. i Klaesona u 49. minutu. Samo dva minuta kasnije Hakan Čalhanoglu smanjio je na 2:1. Kasniji junak meča Emre Akbaba ušao je u 62. minutu, a potom je vezista Galatasaraja iskoristio svojih, bukvalno pet minuta. Tačnije četiri, jer je u 88. sjajnu akciju i asistenciju Dženka Tosuna iskoristio i postigao izjednačujući gol, da bi u drugom minutu nadoknade sjajno reagovao posle centaršuta Gulera. Turska je posle poraza kod kuće od Rusije došla do prve pobede i sada je poravnata sa Rusijom na tabeli Grupe 2 sa po tri boda, ali ima utakmicu više, kao i u odnosu na Švedsku koja je bez bodova. U narednom meču 11. oktobra Švedska gostuje Rusiji.

Pored mečeva Grupe 4 u C ligi odigran je i susret u okviru Grupe 1 između Škotske i Albanije. Škoti su slavili 2:0, a vodeći gol, koji je u stvari bio autogol Đimšitija u 47. minutu bio je prvi za ekipu posle 360 minuta. Stiven Nejsmit je u 68. minutu potvrdio pobedu i sada se Škotska poravnala na čelu grupe sa Albanijom, pošto obe imaju po tri boda, ali Škotska utakmicu manje, dok je Izrael poslednji bez bodova iz jedne utakmice. Upravo se Izrael i Škotska sastaju 11. oktobra.

Takođe su tri meča odigrana i u D ligi. Golom Đordija Alaesa u 88. minutu Andora je stigla do boda protiv Kazahstana i igrala 1:1, čime je ostala u seriji od čak šest utakmica bez poraza. Andora je druga u Grupi 2 sa dva boda, četiri manje od lidera Gruzije, dok Letonija i Kazahstan imaju po bod. U Grupi 3 odigrana su oba meča. Reprezentacija FS Kosova pobedila je Farska Ostrva 2:0, dok su Malta i Azerbejdžan igrali 1:1.