Albion kao Furija, Alkaser i Ramos spasli čast Španaca

Aitor Alcalde, Getty Images

Fudbaleri Engleske savladali su Španiju u Sevilji sa 3:2 u četvrtom kolu grupe A4 Lige nacija.

Gordi albion je odigrao furioznih dvadesetak minuta sredinom prvog poluvremena na stadionu Benito Viljamarin i golovima Rahima Sterlinga u 16. i 38, te Markusa Rašforda u 30. rešio pitanje pobednika.

Čast Španaca, koji su doživeli prvi poraz na svom terenu posle 38 zvaničnih mečeva i 15 godina, spasli su Pako Alkaser pogotkom u 58. i Serhio Ramos u 90+8. minutu.

Uprkos tome, Španija vodi u grupi sa šest bodova, Englezi imaju četiri, dok je Hrvatska poslednja sa bodom, uz meč manje u odnosu na protivnike.

Domaći tim je nešto bolje otvorio meč i preko Markosa Alonsa zapretio u petom minutu. Ipak, Džordan Pikford je sjajno reagovao i spasao svoj tim.

U narednom periodu usledila je apsolutna dominacija gostujućeg tima, iz koje su Englezi izašli sa tri gola prednosti.

Najpre je Markus Rašford je povukao kontru i pravovremeno proigrao Rahima Sterlinga, koji je snažnim udarcem savladao Davida de Heu, da bi petnaestak minuta kasnije Hari Kejn maestralno uposlio Rašforda između dvojice španskih defanzivaca, a brzonogi fudbaler bez problema prihvatio loptu i poslao je u dalji ugao.

Kod trećeg gola Albiona viđen je mat u tri poteza – Barkli je proigrao utrčalog Kejna, a ovaj sa druge stative sjajno spustio loptu do Sterlinga na pet metara. Egzekucija je bila neminovna.

Tim Luisa Enrikea je zaigrao nešto konkrenije u drugom poluvremenu, a ulazak Paka Alkasera u 57. minutu ispostavio se kao pravi potez, pošto je neverovatni napadač Dortmunda samo nekoliko trenutaka kasnije postigao 10. gol u poslednjih šest mečeva u klubu i reprezentaciji i najavio da bi Furija mogla da izbegne poraz.

Ipak, domaći su u finišu uspeli da daju još samo jedan gol i dodatno ublaže poraz. Strelac je bio Serhio Ramos u 90+8. minutu.

U okviru grupe 2, A divizije, Švajcarska je Rejkjaviku stigla do druge pobede, pobeivši Island sa 2:1. Haris Seferović doveo je Švajcarsku do prednosti u 53. minutu, da bi u 67. Mihael Lang duplirao prednost svoje selekcije. U 81. minutu, Alfred Finbogason postavio je konačnih 1:2.

Estonija je pobedila Mađarsku u Talinu u drugoj grupi, C divizije, rezultatom 3:2. Na utakmici su viđena dva preokreta, a Sim Luc je doveo domaću ekipu do prednosti u 20. minutu. Dominik Nađi je u 24. poravnao rezultat, a u 54. minutu totalni preokret kreirao je Salai. Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima. Artur Pik je u 70. minutu doneo izjednačenje, dok je prednost Estoniji doneo Hendri Anier u 79. Dva minuta kasnije usldilo je novo izjednačene, drugim golom na meču Adama Salaia.

U okviru iste grupe, Finska je u Tampereu stigla do četvrte pobede u Ligi nacija, a pobeđen je direktan konkuret za plasman u viši rang, Grčka, sa 2:0. Prvo je Piri Soiri u 46. minutu doneo prednost Fincima, da bi konačan rezultat u 89. postavio Glen Kamara.

U grupi 2, D divizije, Belorusija i Moldavija odigrale su meč bez golova u Minsku, dok je Luksemburg na svom terenu savladao San Marino sa 3:0. David Turpe l načeo je goste u četvrtom minutu, na 65. je na 2:0 povisio Daniel Sinani, da bi Vinsent Til postavio konačan rezultat u 73. minutu.