Makedonija u C diviziji i baražu za EP 2020.

SK

Fudbalska reprezentacija Makedonije ubedljivom pobedom protiv Gibraltara na gotovo praznom stadionu Filip Drugi 4:0 osvojila je prvu poziciju u grupi 4 D divizije i tako obezbedila mesto u diviziji više u sledećem ciklusu Lige nacija.

Vezni igrač Levaneta Enis Bardi relepim udarcem postigao je vodeći gol za Makedonce u 27. minutu, Ilija Nestorovski dodao je dva gola u drugom poluvremenu, A Aleksandar Trajkovski je u 91. minutu postavio konačan rezultat.

Ekipa Igora Angelovskog tako se kvalifikovala i za plej of za Euro 2020. godine. Posao im je bio lakši jer Jermenija nije uspela da pobedi u Lihtenštajnu, bilo je 2:1 za Kneževe.

Loša vest je da ni pet pobeda nije bilo dovoljno za status najbolje ekipe u D ligi, koji garantuje i jedno preostalo mesto u četvrtom šeširu, za žreb evropskih kvalifikacija, koji nas čeka 2. decembra. Ta pozicija ide Gruziji, koja je pobedila Kazahstan 2:1, golovima Merebašvilija i Čakvetadzea.

U drugom meču iste grupe Andora i Letonija igrali su bez golova, što znači da obe ekipe idu u poslednji šešir.

Dva gola Ole Kamare povela su Norvešku ka odlučujućoj pobedi protiv Kipra u Nikoziji. Vikinzi su slavili 2:0 i obezbedili prvo mesto u grupi i plasman u drugi rang. Njihov rival Bugarska nije uspeo da pobedi, Slovenci se iz Sofije vraćaju sa bodom.