Bejl izdržao poluvreme, Mur u 80. obradovao Velšane

Photo by Joosep Martinson/Getty Images

U prvim mečevima Grupe 4 B divizije Lige nacija, Bugarska i Republika Irska podelili su bodove 1:1, dok je Vels kao gost bio bolji od Finske 1:0.

Pobedu Velšanina u Helsinkiju doneo je Kifer Mur u 80. minutu na asistenciju mladog igrača Mančester Junajteda Denija Džejmsa.

Selektor gostiju Rajan Gigs od prvog minuta je pružio šansu Geretu Bejlu, ali je najavio da fudbaler Real Madrida nema snage za dva cela meča u tri dana, pa je Bejl na terenu proveo samo prvih 45 minuta kad ga je zamenio Hari Vilson.

U drugoj utakmici Grupe 4 u Sofiji na stadionu Vasil Levski nije bilo pobednika. Bugarska je povela u 56. minutu golom Božidara Kraeva, ali su Irci uspeli da stignu do boda izjedenačujućim golom u trećem minutu sudijske nadoknade vremena. Strelac je bio Šejn Dafi, a asistent Robi Brejdi.

U drugom kolu u nedelju 6. septembra Vels dočekuje Bugarsku, a Republika Irska selekciju Finske.