Austrija bolja od Norveške, Česi slavili u Slovačkoj

Print screen/SK

U petak su odigrana četiri duela prvog kola u Diviziji B u u Grupama 1 i 2. Pobedama su novu sezonu u Ligi nacija otvorile reprezentacije Austrije i Češke. Škotska i Izrael i Rumunija i Severna Irska odigrali su nerešeno.

Fudbaleri Austrije savladali su Norvešku u gostima rezultatom 2:1.

U utakmici koju su sa pažnjom pratili u stručnom štabu reprezentacije Srbije, Austrija je povela u 35. minutu. Andreas Ulmer je uputio loptu u kazneni prostor, a Mihael Gregorič ispred golmana Norveške pronalazi način da loptu pošalje u mrežu iz blizine.

Marsel Sabicer povisio je na 2:0 sa bele tačke u 54. minutu. Penalu je prethodila nespretna intervencija Sandera Bergea koji je oborio rivala u kaznenom prostoru. Sudija nije mnogo razmišljao i pokazao je na penal.

Norveška je uspela malo da konsoliduje redove i da smanji na 2:1. Strelac je bio Erling Haland u 66. minutu. Igrač od koga se možda i najviše očekuje u norveškoj reprezentaciji dobro je primio loptu i snažnim šutem iz blizine je poslao u mrežu.

Rumunija i Severna Irska odigrale su nerešeno 1:1. Gosti su do izjednačenja došli u samom finišu meča sa igračem manje.

Rumunije je povela već u 24. minutu. Georgi Puškaš je u gol pretvorio odlično dodavanje Vlada Kirikeša i praktično samo poslao loptu u praznu mrežu za 1:0.

Primljen gol nije bio jedini problem za Severnu Irsku u prvom poluvremenu. Gosti su u 39. minutu ostali sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Džoš Magenis.

Gosti ipak uspevaju da odole i odbrane se, ali i da dođu do izjednačenja preko Gevina Vajta u 86. minutu.

Češka je slavila na gostovanju Slovačkoj 3:1. Svi golovi u ovom meču postignuti su u drugom poluvremenu.

U prvih pola sata selektor Slovačke Pavel Hapal našao se u velikim problemima. Prvo je u 18. minutu zbog povrede morao da zameni Adama Zrelaka, a u 33. minutu i Martina Valjenta.

Česi su u samo sedam minuta drugog poluvremena postigli dva gola. U 48. je Kufal pogodio za 1:0, a u 52. sa bele tačke penal u gol i vođstvo od 2:0 pretvara Dokal.

Nisu stali Česi ni nakon ova dva pogotka, da bi konačan rezultat bio postavljen u 86. minutu golom Mihaela Kremnika.

Slovačka je počasni pogodak na ovom meču postigla u 88. minutu. Strelac je bio Ivan Šranc.

Škotska je u prvom kolu dočekala Izrael, a meč je završen bez pobednika – 1:1.

U duelu dva tima koji će snage odmeriti i u baražu za plasman na Evropsko prvenstvo, Škoti su poveli u samom finišu prvog poluvremena sa bele tačke. Rajan Kristi sigurno je realizovao kazneni udarac.

Na novi gol čekalo se do 72. minuta kada Izrael dolazi do izjednačenja. Strelac je bio Eran Zahavi koji je sjajno primio loptu, povukao napred i onda odlično šutirao za izjednačenje.