Tri penala: Severna Makedonija savladala Jermeniju

UEFA Nations League 5. sep 202016:59 > 17:04
Printscreen

Fudbaleri Severne Makedonije pobedom su započeli takmičenje u drugom izdanju Lige nacija, u Diviziji C Grupa 2.

Reprezentacija Severne Makedonije savladala je na stadionu „Toše Proesk“ u Skoplju selekciju Jermenije rezultatom 2:1 u prvom meču Divizije C Grupe 2 Lige nacija.

Oba gola domaćin je postigao u prvom poluvremenu i oba sa bele tačke.

Već u trećem minutu Harojan je uz prekršaj zaustavio napad domaćina u svom kaznenom prostoru, a dva minuta kasnije Severna Makedonija je vodila 1:0. Siguran izvođač penala bio je Ezgjan Alioski.

U 37. minutu novi faul u šesnaestercu Jermenije. Ovoga puta faul je načinio Hambardžumjan, a penal u gol za 2:0 pretvorio je Ilija Nestorovski.

Oba penala Severna Makedonija je dobila nakon što je udarac u glavu dobio Elif Elmas.

Da ni tu ne bude kraj, Jermenija je u četvrtom minutu nadoknade došla do gola – sa penala. Strelac je bio Tigran Baršegjan.

Gruzija je u drugom meču ove grupe u gostima savladala Estoniju rezultatom 1:0, a tri boda gostima doneo je igrač kiparskog Anortozisa Nika Katčarava.

Severna Makedonija u drugom kolu (utorak, 8. septebar) gostuje Gruziji, dok će Jermenija istog dana dočekati Estoniju.

Sve mečeve Lige nacija pratite na našim kanalima.