Srbin pokazao dva crvena i dva penala – pobeda Engleza

Michael Regan, Getty Images Sport

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je u Rejkjaviku selekciju Islanda rezultatom 1:0 na startu grupe 2 divizije A Lige nacija.

Gol odluke postigao je Rahim Sterling iz jedanaesterca u nadoknadi vremena, a duel su obeležila dva dosuđena penala i dva isključenja.

Gosti su bili mnogo bolji rival, imali su čak 73 odsto posed lopte, uputili ukupno 12 šuteva ka golu rivala (četiri u okvir), domaći nijedan, ali sve do finiša uzbuđenja gotova da nije bilo.

Najpre je srpski sudija Srđan Jovanović u 71. minutu zbog dva žuta kartona isključio Kajla Vokera, ali i pored brojčane prednosti domaći se nisu trudili da ozbiljnije ugroze Džordana Pikforda.

Nije bilo mnogo uzbuđenja na praznom stadionu u Rejkjaviku i pored mnogo nadmoćnije igre ekipe Gereta Sautgejra sve do finiša.

A onda dva penala u samo nekoliko minuta. Jovanović je pokazao na belu tačku zbog igranja rukom Sverira Ingansona, a Sterling je bio precizan sa bele tačke . Islanđaninu je to bila druga javna opomena i morao je van igre.

Već u sledećem napadu srpski arbitar je dosudio penal za Island. Džo Gomez je srušio Alberta Gudmonsona i za Jovanovića dileme nije bilo. Odgovornost je preuzeo Birkir Bjarnason i promašio.

Današnji duel posebno će ostati u sećanju mladom igraču Mančester Junajteda Mejsonu Grinvudu koji je sa nepunih 19 godina debitovao za najjači državni tim.

U drugom meču ove grupe Danska večeras (20:45) dočekuje Belgiju.

Island 8. septembra gostuje u Belgiji, dok Engleska istog dana ide na noge selekciji Danske.

Mečeve Lige nacija pratite na kanalima Sport Kluba.