Pobeda Crne Gore na Kipru, briljirao Jovetić

Getty images/Giuseppe Bellini

Fudbaleri Crne Gore bili su daleko bolji rival od Kipra na startu C divizije Lige nacija. Slavili su sa 2:0, a ulogu junaka prigrabio je dvostruki strelac Stevan Jovetić.

Izabranici Faruka Hadžibegića su dobro počeli utakmicu. Već posle desetak minuta igre, kolosalnu priliku, čist zicer, posle sjajnog centaršuta Seada Hakšabanovića, propustio je Fatos Bećiraj, koji je sa pet metara, potpuno sam, šutirao pored gola.

Nekoliko minuta kasnije, posle kornera sa leve strane, iz dobre pozicije, pokušao je Marko Bakić, ali je i on, kao i Fatos Bećiraj šutirao pored gola. S druge strane, svi putevi ka mreži golmana Milana Mijatovića su bili potpuno zatvoreni.

Povezano

Usledio je period mirne igre, borba na sredini terena, a uzbuđenje je usledilo desetak minuta pre kraja prvog poluvremena. Ponovo je priliku imala Crna Gora. Ovoga puta je pokušao Sead Hakšabanović, iskosa sa leve strane, ali je golman Haralombus Kiriakidis uspeo da izbaci loptu u korner, posle kojeg nije bilo opasnosti po gol Kiprana.

U poslednjim minutima prvog poluvremena, Crna Gora je oštećena za penal, jer je sudija iz Nemačke, Hans Ozmers, prevideo da je Andreas Karo igrao rukom u šesnaestercu. Praktično je sklonio loptu sa noge Fatosa Bećiraja. Prvo poluvreme je završeno bez golova.
U 54. minutu, slobodan udarac je izveo Stevan Jovetić koji je na pauzi zamenio Fatosa Bećiraja. Golman Kipra je već bio savladan, ali je lopta pogodila prečku. Ubrzo je ponovo u prilici bio Sead Hakšabanović, ali je lopta završila tik pored desne stative.

Daleko bolju igru Crna Gora je krunisala u 60. minutu. Momčilo Raspopović je pobegao po levoj strani, sjajno asistirao do Jovetića, koji je mirno realizovao zicer – 1:0.

Crna Gora je prvu grešku napravila u 70. minutu. Marko Bakić je izgubio loptu na sredini terena, Marinos Cionis je krenuo sam prema golmanu Milanu Mijatoviću, ali se uplašio kolosalne prilike, šutirao je pored gola.

Kazna za promašaj je stigla za nepuna dva minuta. Stevan Jovetić je raspalio po lopti sa dvadesetak metara, na putu ka golu, lopta je pogodila Grigorisa Kastonasa, promenila je pravac, te na radost ljubitelja fudbala u Crnoj Gori, završila u mreži – 2:0.

Crna Gora naredni meč igra 8. septembra u gostima protiv Luksemburga, koji je u prvom kolu, u Azerbejdžanu slavio sa 2:1. Domaćin je već sredinom prvog poluvremena ostao sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Emreli. I pored toga, Azerbejdžan je dobio prvo poluvreme sa 1:0, a strelac je bio Šedajev.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Luksemburg je izjednačio, a auto gol je postigao Krivočuk. Veliko slavlje igračima i navijačima Luksemburga doneo je Geršon Rodrigez, koji je pogodio sa bele tačke na nešto više od deset minuta pre kraja utakmice.