Nula sa desetoricom: Remi Orlova protiv Turske

Srdjan Stevanovic / Getty Images

Fudbaleri Srbije remizirali su sa Turskom na stadionu Rajko Mitić u drugom kolu B3 grupe Lige nacija rezultatom 0:0.

U poslednjoj proveri pred baraž za plasman na Evropsko prvenstvo protiv Norveške u Oslu osmog oktobra, Orlovi nisu uspeli da zabeleže trijumf protiv rivala sa Bosfora.

Povezano

Jedan od razloga takvog ishoda nalazi se u činjenici da je tim Ljubiše Tumbakovića gotovo celo drugo poluvreme igrao sa desetoricom zbog isključenja Aleksandra Kolarova u 49. minutu.

Srpski kapiten je u finišu prvog dela dobio prvi žuti karton zbog ispucavanja lopte posle faula u korist protivnika, da bi potom u 49. faulirao Sangarea i zaradio isključenje.

U brojčanoj inferiornosti, Srbija nije uspela da ugrozi Turke, ali nije im dozvolila ni da ozbiljnije zaprete golu Predraga Rajkovića.

Iz tog razloga, nismo prisustvovali preterano zanimljivoj utakmici na Marakani.

Jedina interesantna situacija pred golom Turske viđena je u finišu meča, kad je Filip Đuričić nespretno zahvatio loptu glavom na centaršut Mijata Gaćinovića, dok su gosti u nekoliko navrata pokušali sa distance.

Ništa sadržajnije nije bilo ni prvo poluvreme, dok je brojčanost bila jednaka.

Srbija je dobro počela i u naletima napadala, ali je samo preko Kostića u uvodnim minutama zapretila.

Na najbolju šansu čekao se finiš prvog dela igre. Čalgar Sojundžu je okliznuo pred šesnaestercom i omogućio Aleksandru Mitroviću da izbije pred Gonukov gol, ali je napadač Fulama šutirao preko prečke.

I jednoj i drugoj selekciji to je prvi bod u novom izdanju Lige nacija.

Tok meča mogli ste da pratite uživo uz naš sajt.

Srbija (3-4-3): Rajković – Milenković, Pavlović, Kolarov – Lazović, Gudelj, Maksimović, Kostić, – Tadić, Radonjić. Mitrović.

Turska (4-2-3-1): Gunok – Čelik, Sojundžu, Kabak, Ali Kaldirim – Tufan, Kokdžu – Tekdemir, Unal, Jazidži – Karaman.

Tok duela iz Beograda pratite uživo i uz naš sajt.

Utakmica je počela minutom ćutanja za nedavno preminule legende srpskog fudbala Iliju Petkovića i Vladicu Popovića.

Maja Todić

5′ – Srbija je bolje otvorila meč. Orlovi od starta kontrolišu posed, a prvu konkretniju šansu imao je Filip Kostić, koji je šutirao snažno u spoljni deo mreže.

9′ – Nastavili su Orlovi da igraju u istom ritmu i konstantno imali inicijativu. Malo je nedostajalo da Nemanja Radonjić dođe u veliku priliku, posle duplog pasa sa Dušanom Tadićem, ali je odbrana Turaka dobro reagovala.

14′ – Turska je prvi put zapretila posle prekida. Karaman je probao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

17′ – Oslobodili su se gosti uvodnog pritiska Srbije i preuzeli kontrolu. Sa distance je probao Tufan, međutim, Predrag Rajković je nogom skrenuo loptu u korner.

19′ – Dve velike prilike imala je Turska u kratkom peridou. Prvu usled greške Rajkovića u ispucavanju, a drugu posle kornera. Mreža je, ipak, ostala netaknuta.

26′ – Igrač Srbije Darko Lazović doživeo je povredu posle jednog duela sa rivalom i morao je da napusti teren. Umesto njega, u igru je ušao Mijat Gaćinović.

Maja Todić

30′ – Usledio je period nepovezane igre na obe strane. Srbija nije uspevala da uputi udarac u okvir gola protivnika i ozbiljnije zapreti. Slična situacija viđena je i na drugoj strani.

37′ – Ništa se konkretnije nije promenilo ni u finišu poluvremena. Turska je imala nešto veći posed lopte, ali se igra odvijala uglavnom oko sredine terena.

40′ – Mogli su Orlovi lako do pogotka. Posle kontra napada, Radonjić je izbio pred šesnaesterac i odlučio da šutira, iako je na drugoj strani imao slobodnog Aleksandra Mitrovića. Njegov udarac je izblokiran od strane Sojundžua.

45′ – Najbolju priliku imao je Mitrović. Sojundžu se okliznuo ispred šesnaesterca i omogućio srpskom napadaču da zatrese mrežu, ali je pokušaj Mitrovića otišao preko prečke.

45+2′ – Bila je to ujedno poslednja zanimljiva situacija u prvom poluvremenu.

Srbija – Turska 0:0 (poluvreme)

Počelo je drugo poluvreme!

46′ – Prva promena u Turskoj. Umesto Čelika, na terenu je Sangare.

49′ – Srbija ostaje sa desetoricom na terenu zbog isključenja Aleksandra Kolarova. Startovao je kapiten Orlova na Sangarea, koji je bio u kontra napadu, i dobio drugi žuti karton. Težak posao očekuje Tumbakovićev tim u nastavku meča.

53′ – Koristila je Turska brojčanu nadmoć i odmah uspostavila kontrolu nad utakmicom, dok se Srbija organizovano brani sa svim igračima iza lopte.

61′ – Druga izmena u Srbiji. Umesto Nemanje Maksimovića u igru je ušao Stefan Mitrović.

64′ – Orlovi se sve vreme brane sa svim igračima na svojoj polovini i čekaju šansu iz kontri, ali za sad ne uspevaju da konkretnije napadnu gol gostiju.

68′ – Milenković je probao iz voleja u padu, posle kornera. Lopta je otišla daleko iznad prečke.

75′ – Nastavila je Turska da napada gol Rajkovića, ali se Srbija dobro brani i bez mnogo problema odbija napade.

80′ – Identična slika viđena je i u finišu, a kako se meč bliži kraju tako i ritam opada.

85′ – Zapretili su Turci po levoj strani, Karaman je šutirao iskosa, ali je Rajković bio na mestu.

88′ – Mogli su i Orlovi do gola na drugoj strani. Gaćinović je centrirao, a rezervista Đuričić sa sedam metara nespretno zahvatio loptu glavom. Srbija je iz svega dobila samo korner.

Srbija – Turska 0:0 (kraj)