LN: Fati zablistao u pobedi Španije, novi remi Nemačke

Print screen/SK

Reprezentacija Španije ubedljivo je savladala Ukrajinu u drugom kolu grupe 4 Lige A sa 4:0.

Ansu Fati je na svom debiju u Ligi nacija, na kome je postao najmlađi igrač u istoriji ovog takmičenja postigao i prvi gol.

Španci su poveli već u trećem minutu, i to velikom zaslugom mladog Fatija koji je iznudio penal, a precizan sa 11 metara bio je Serhio Ramos.

Ramos je u 29. minutu ponovo zatresao mrežu, i to u svim stilu – glavom nakon sjajnog skoka. Asistent je bio Dani Olmo.

Fati je samo tri minuta kasnije preciznim udarcem povisio na 3:0. Šest minuta pre kraja Feran Tores je postavio konačnih 4:0.

U  istoj grupi, Nemci su drugi put zaredom odigrali meč bez pobednika i to rezultatom 1:1.

Na gostovanju Švajcarskoj poveli su preko Ilkaja Gindogana u 14. minutu, ali je Silvan Vidmer u 58. minutu izjednačio.

Španci nakon dva kola imaju četiri boda, Ukrajinci tri, Nemci dva, Švajcarci samo jedan.