Poljaci "okrenuli" blede Zmajeve

Richard Heathcote, Getty Images

Fudbaleri Poljske pobedili su Bosnu i Hercegovinu na gostovanju u drugoj rundi A1 grupe Lige nacija rezultatom 2:1.

Trijumf Poljaka u Zenici stigao je posle preokreta, pošto su Zmajevi imali prednost od 24. minuta golom Hasina Hajradinovića iz penala.

Povezano

Poljska je u nastavku igrala znatno konkretnije i to joj je u 45. minutu donelo izjednačenje. Kamil Grosicki je centrirao iz kornera, a Kamil Glik glavom sa deset metara pogodio mrežu.

Bila je to najava onoga što će uslediti u nastavku. Pobednički gol na ovoj utakmici znatno bolji protivnik čekao je do 67. minuta.

Maćej Ribus je probio po levoj strani i ubacio loptu u sredinu šesnaesterca, gde je Grosicki natrčao i glavom postavio konačan rezultat.

Poljska sa tri boda zauzima treće mesto u grupi. BiH je poslednja uz poen.