Nula u Lisabonu: Ronaldo i Sančez uzdrmali prečku

Octavio Passos/Getty Images

U prijateljskoj utakmici između Portugala i Španije u Lisabonu nije bilo pobednika ni golova, iako su obe selekcije prikazale odličan fudbal i propustile nekoliko dobrih prilika.

Uvek se očekuje spektakl kad igraju Portugal i Španija. Tako je bilo i ovog puta na stadionu Žoze Alvalade u Lisabonu iako nije viđen nijedan gol.

Njihov poslednji međusobni meč bio je jedan od najaktrativnijih na Svetskom prvenstvu u Rusiji 2018. kad su u grupi odigrali nerešeno 3:3. Na Evropskom prvenstvu 2012. bilo je 0:0, a u poslednjem prijateljskom meču čak 4:0 za Portugal.

Španci su ovog puta imali više od igre, ali su Portugalci imali bolje šanse.

U 53. minutu Kristijano Ronaldo, koji je u prethodnom meču protiv Švedske stigao do 101. gola u dresu reprezentacije, sjajno je šutirao levom nogom ali je pogodio samo prečku.

Prečka na španskom golu zatresla se i u 67. minutu kad je Kristijano Ronaldo idealno asistirao Renatu Sančesu, ovaj snažno šutirao, ali je ponovo golman Kepa imao sreće.

Ipak, najbolju šansu za Portugal imao je Žoao Feliks u poslednjim trenucima meča kad je posle kornera sa pola metra promašio loptu.

Imali su i Španci svoje prilike, najbolju je propustio bivši igrač zagrebačkog Dinama Danijel Olmo u 72. minutu, posle dodavanja debitanta Traorea oštro je šutirao, ali je Rui Patrisio uspeo da zaustav njegov udarac.

Selekcije su igrale u sastavima:

Portugal: Rui Patrisio, Pepe (46. Ruben Dias), Žoao Kanselo, Rafael Gerero (68. Nelson Semedo), Ruben Semedo, Žoao Mutinjo (46. Vilijam Karvaljo), Ruben Neves, Renato Sančes, Kristijano Ronaldo (73. Žoao Feliks), Andre Silva (46. Bernardo Silva), Trinkao (79. Diogo Žota). Selektor: Fernado Santoš.

Španija: Kepa, Serhi Roberto, Ljorente, Reguilon (46. Gaja), Erik Garsija (82. Serhio Ramos), Buskets (62.Adama Traore), Kanales (62.Rodri), Dani Sebaljos (46. Kampanja), Danijel Olmo, Rodrigo (46.Mikel Merino), Đerard Moreno. Selektor: Luis Enrike.

I jedne i druge čekaju važni mečevi u Ligi nacija. Portugal kao branilac trofeja u nedelju igra protiv Francuske u Sen Deniju, a tri dana kasnije sa Švedskom na istom ovom stadionu u Lisabonu.

Španija u subotu u Madridu dočekuje Švajcarsku, a u utorak gostuje Ukrajini u Kijevu.

Cela Srbija može da gleda besplatno reprezentaciju uz EON. Kreirajte promo nalog nasr.eon.tv/srbijaod 8. oktobra i uživajte u vikendu zabave i sporta. SBB vam poklanja 2 utakmice reprezentacije i ceo vikend najtraženijeg sadržaja.